Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A hiteltörlesztési moratórium...

A hiteltörlesztési moratórium meghosszabbítása a nyugdíjasokra is vonatkozik. Ez csak az öregségi nyugdíjasokat jelenti, vagy a rokkant nyugdíjasok is élhetnek ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés

#hiteltörlesztési moratórium
2020. okt. 29. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minek a nyugdíjasokat már pénzel úgy kitömi a törzsfőnök hogy csak na.
2020. okt. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt amúgy én se értem.

A nyugdíjasnak pont nem szűnt meg a munkahelye, nem ment csődbe a vállalkozása. Kapja a pénzét, mint ahogy eddig.


Miért kellene nekik moratórium?

2020. okt. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is 2011 óta nincs olyan, hogy rokkant nyugdíj - csak rokkantsági ellátás. Ez azért nem mindegy, mert így a rokkantak nem ugyanabba a kategóriába tartoznak, amibe a nyugdíjasok, püár juttatástól elesnek. pl. az egyik kategóriában 47.500 ft-os rokkantsági ellátással FELNŐTT, azaz dolgozói bérletet kellene venni 9.500 ft-ért, mert nem jogosult a nyugdíjas bérletre, ami 3.300 ft.

Aztán a nyugdíjas idősáv bevezetésénél nem gondoltak a rokkantakra, tehát egy rákbetegséggel leszázalékoltnak ugyanúgy az egészséges emberek között kellett vásárolnia - holott azért lássuk be, aki kemoterápiára jár, annak bizony az immunrendszere nem a legfrankóbb.


Ilyeténképpen én sem tudok biztos választ adni: csak annyit: az a legbiztosabb, ha megérdeklődöd a bankodnál.

Ha OTP-s vagy, akkor az OTP oldalán van - munkaidőben - élő chatvonal - nem kell sehová menni, ott is meg tudod kérdezni :-)

2020. okt. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kisgyereket nevelőkre, nyugdíjasokra, munkanélküliekre vonatkozik.


Amúgymeg én sem értem ezt a részét nekik miért jár,de mindegy... Más meg szpka a nagy f..szt 4 oldalról

2020. okt. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Magyarországon a nyugdíjak összege megalázóan alacsony. Talán emiatt kapnak kedvezményt. Kedves válaszadó erre nem gondolt?
2020. nov. 2. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Öntöl Covid ideje alatt megvonták a nyugdíjat? Nem hinném. Volt akit kitettek s bértámogatást kapott. Van akinek azóta sincs munkája...


Talán gondolkodni tetszett már megtakarításon? Na ugye!

2020. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5


A moratórium nem kedvezmény. Aki igénybe veszi, annak kitolódik a futamideje, és nő a visszafizetendő összeg a moratórium ideje alatti kamatokkal!

csak szólok...

2020. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es


Még mindig tévedés van!


1. Nem nőhet a havi törlesztője januártól


2. Nincs semmi féle extra kamata.


3, annyival valóban kitolódik a futamidő ahány hónapot nem fizetett


4 NEM NŐ A VISSZA FIZETENDŐ ÖSSZEG AZÉRT TOLÓDIK A FUTAMIDŐ


csak szólok 🙄🙄🙄

2020. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Senki sem állított ilyet.


Viszont az elmaradt kamatot ki kell majd fizetned. Ezzel nem a tőkét növelik meg, hanem egyszerűen hozzácsapják a végéhez egyszerűen fogalmazva.

Tehát a moratórium igénybevétele növeli a visszafizetendő összeget. (nem a törlesztőrészlet nagyságát, hanem annak darabszámát)


[link]

2020. nov. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért tolja ki x hónappal amennyit nem fizette.


De semmi extra kamat nincs márpedig neked az írásodból ez jön ki, hogy ezt szeretted volna közölni.


Bankos vagyok szóval köszönöm a linket.

2020. nov. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!