Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha PayPallal utalok valakinek...

Ha PayPallal utalok valakinek ingyenes lesz az utalás, nem vonnak le plusz díjat?

Figyelt kérdés

Szerintem az átlagosnál többet fizetek utalásért (legalábbis párom számlájáról jóval kevesebb a plusz költség), ezért nem az enyémről szoktunk utalni. Viszont most neki vennék ajándékot, így az enyémről kellene fizetni. Az eladó magánszemély és meg akarom tőle tudakolni, hogy esetleg paypal-lal tudnék-e fizetni neki.

Jól gondolom, hogy ilyenkor ez kártyás vásárlásnak minősülne és nem vonnak le több pénzt? A paypal se von le? Akinek küldöm annyit kap, mint amennyit beírtam, nem vonnak le az ő irányába sem?

(Mindkét számla forint lenne valószínű)


2020. okt. 30. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha forint akkor ingyenes
2020. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
Országon belül a lehető legrosszabb a forintot Paypalon keresztül küldeni, az biztos. Tegyük fel, hogy a Paypalhoz kártya van rendelve, akkor valóban kártyás vásárlásnak minősül. Ha forintot küldesz a másiknak (nem hívnám utalásnak), akkor nincs váltás sem. Tehát neked ingyen van. Ugyanakkor a címzettől levon kezelési költséget, nem tudom pontosan mennyit, 2.5% körüli összeget. Azaz 10000Ft-ból 9750-et fog megkapni. plusz még levon, ha kikéri bankszámlára az összeget, illetve nagyot bukik az átváltáson, ha Paypalról akarja elkölteni más devizában.
2020. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!