Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehetséges az hogy a...

Hogyan lehetséges az hogy a banki válság miatt ( magas svájci frank) miatt felemelték a tőrlesztő részletemet 12 ezerrel a 6 havi kamatperiódus végén és még plusz a periódus közben is megemelik 9 ezerrel most a kamatot? Lehet ilyet?

Figyelt kérdés
2008. nov. 29. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a szerződésed pontos ismerete nálkül biztosan válaszolni erre nem lehet. Viszont abból nyugodtan kiindulhatsz, hogy ők sem hülyék és egy szerződésszegéssel nem fogják kockáztatni a pénzüket.


Szóval el kell olvasni rendesen a szerződést, de nagy valószínűséggel igen, csinálhat ilyet.

2008. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Elég bonyolult ez a hitelezési rendszer, persze azért hogy nem értsük... :S

Nekem is CHF hitelem van, és eléggé meglepődtem, mert azt hittem, hogy most egy kicsit lejjebb fog menni, mert összességében az elmúlt fél évben alacsonyabb volt az árfolyam, mint az előtte lévő fél évben. Erre kiderült, hogy nem a féléves átlagot nézik, hanem az adott nap árfolyamát... :S

Amúgy melyik banknál vagy? Remélem nem az FHB-nál..., mert akkor én is számíthatok ilyesmire.

Amúgy meg ne idegeld magad rajta, gondolj arra, hogy még mindig kevesebbet fizetünk, mint az euró, vagy a forinthitelesek.

2008. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hitelek kamata minden egyes kamatperiódus lejárta után változhat, ez a forinthitelekre is igaz. A változás mértéke attól függ, hogy változik a deviza, fagy a forint alapkamata. (Van 3 havi, fél éves, éves kamatperiódusos hitel, minden változásról értesítést küld a bank)

A deviza hiteleknél ehhez még hozzátevődik az árfolyam változás, amitől napi szintem változik az aktuális tőketartozás. Ez nem kamat, de a törlesztőrészlet ettől is ugrálhat minden hónapban le-föl.

Ebből is adódik most, hogy a magas CHF árfolyam miatt magas a törlesztőrészlet, de drasztikusan felugrottak a kamatok is a válság miatt. Sajnos a devizahiteleseket most duplán sújtja ez a helyzet.

2008. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi de ezeket én is tudom, de nekem 6 havi a kamatperiódusom és a tőke részt máshova fizetem. a kamatperiódus közben emelték a kamatot! Ezt nem értem!És ráadásul a periódus vége szeptember közepén volt amikor még a válságnak még előszele sem volt!Egyébként pedig hogy lehet hogy a bank 20 forintot rátesz a valutaárfolyamra mindig?
2008. dec. 12. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem ismerem a konkrét hitelszerződést, így nem tudom, mi lehet az oka, csak egy tipp: Nem lehetséges, hogy olyan a hiteled, amibe kedezményes kamatozású időszak volt belépítve és ez az időszak most lejár?
2008. dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!