Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a telekod? Vodafones...

Mi az a telekod? Vodafones netünket nem tudjuk befizetni, mert most már ilyet is kér. Hol találom? Már a Bankszámlaszám/ kártyaszám utolsó pár számjegyével is próbálkoztunk, de sikertelenül.

Figyelt kérdés
A segítséget előre is köszönöm!

2020. nov. 10. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Meg kéne nézni a telefont...
2020. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

OTP-t tudom, ott alapesetben a bankszámlaszám utolsó 3 számjegye, de tudod módosítani online vagy alkalmazásban.

Feltételezem, hogya többi banknál is hasonló lesz.

2020. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is csak OTP-t tudom, és kötelező módosítani (alapból a számlaszám utolsó 3 számjegye, de ezt meg kell változtatni egy tetszőleges kódra) ezt könnyen meg lehet csinálni netbankon keresztül.
2020. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Erste banknál vagyok, "ezer éve" van telekód.

Mikor még netbank messze nem létezett, személyes ügyintézés kiváltására a legmagasabb szintű technikai lehetőség a telefon volt (többnyire vezetékes, akár tárcsás hívóműves készülékek), a telekódot kérdezték és kellett bemondani, az volt az ügyfélazonosítás, azután volt jogosultság az ügyintézésre. (A telefon szóból, a telefonos ügyintézéshez lett a neve telekód.)

Telebankos (telefonos) ügyintézéshez most is meg kell adni, csak most már nyomógombok segítségével.

Múlt héten fizettem online vásárlást bankkártyával, még nem kérték, de nem jelentene gondot megadni.

2020. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!