Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » HA egy bank elutasítja a...

HA egy bank elutasítja a babaváró hitel igénylésünket (az okát nem tudjuk), akkor lehetséges, hogy a jelzálog hitelt még megkapjuk?

Figyelt kérdés
Hitelünk nincs eddig, mindketten dolgozunk határozatlan munkaviszonyban átlagfizetés felett úgyhogy nem értjük mi volt a gond a CIB Banknál.
2020. nov. 14. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Másik banknál nem próbáljatok meg?
2020. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy másik bank megadja a babavárót.


Ha a CIB a babavárót nem adta meg akkor - szerintem - jelzálogot sem fognak megadni. A babavárót az állam garantálja nekik, ilyen szempontból kevésbé rizikós, mint egy jelzálog...

2020. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is arra szavaznék, hogy próbáljátok meg más bank(ok) nál is! Szerintem most amúgy is elég szigorú lehet a CIB-nél a hitelezési gyakorlat - én náluk vezetem több mint 2 éve a számlámat, nettó 225 körül van a munkabérem (egyik telekommunikációs multi, számviteli dolgozó vagyok, a járvány sem az iparágat, sem a céget, sem a munkakörömet nem veszélyezteti kimondottan) + másodlagos jövedelemként 48000 családi pótlék, ez ide érkezik minden hónapban, a munkaviszonyom határozatlan és több éves múltra tekint vissza.


Van ugyan egy 90 eFt-os törlesztőm tavalyról, amikor extragyorsan kellett pénz, így rövid futamidejű gyorskölcsönt vettem fel, de erre biztos ami biztos élek jelenleg a moratórium lehetőségével (amúgy összesen 4 havi törlesztővel vagyok még adós), más hitelem nincs, BAR listás nem vagyok.


800 eFt szabad felhasználású személyi kölcsönt szerettem volna felvenni, 84 hónapos futamidőre, 18 eFt körüli havi törlesztőt számoltak (mármint ami jövő januártól lesz érvényes, nem az idei, alacsonyabb), akkor is benne vagyok bőven a 50%-os jtm-ben, ha a családi pótlékot nem számoljuk jövedelemnek, csak az elsődleges jövedelmemből indulunk ki, mégis elutasították a múlt héten beadott kölcsönigénylésemet.


Mivel egyrészt az előminősítésen átmentem, másrészt pedig az elutasítást nem indokolták (ugye elvileg ha a jtm vagy a negatív khr adatok miatt utasítanak el, azt indoklásként meg kell adniuk, de ezt az előminősítés amúgy is kiszűrné, minden egyéb esetben nem kötelesek indokolni az elutasítást), így egyértelmű, hogy én is valami belső, a saját eljárásuk során alkalmazott adósminősítési feltételen akadtam fel, ami nem nyilvános, nem pedig valami általános, az egész bankszektorban egységes kritériumon, és most, az elmúlt hetekben egyre több ilyet hallok a CIB-nél.


Én mindenesetre bepróbálkoztam a héten az MKB-nál (egyelőre elbírálás alatt), illetve a Sberbankkal is szimpatizálok, ha ott is visstadobnának, de szívesen beszámolok majd, hogy hátha valamelyikük esetemben kevésbé szigorúnak bizonyul személyi kölcsön tekintetében, és hátha ugyanúgy a babaváró hitelnél is lazábbak lesznek, és akkor talán nektek is lehet érdemes kifejezetten ezek valamelyikénél próbálkozni :)

2020. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!