Mi az a banki kivonat?

Figyelt kérdés
Diákszövetkezethez kérik hogy töltsem fel (képet?), de hogyan? Egyáltalán mi az? Miért nem elég bankszámlaszámom leírása? Lehet hülye kérdés, de nagyon hálás lennék, ha vki ki tudna segíteni.

2020. nov. 15. 14:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

A bankszámla kivonat a bank által kiállított kimutatás a fizetési számla forgalmáról.


Látszik rajta egy időszakra vonatkozóan a bankszámlád nyitó egyenlege, a terhelések, jóváírások tételesen, értéknappal, s mindezek alapján a záró egyenleg.

2020. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igazából azért kérnek bankszámla kivonatot, mert sokan elírták a számlaszámukat, aztán fizu után ment a vergődés, hogy nem érkezett meg a pénz. Elég csak a fejléc a számlaszámmal, meg a tulajdonos nevével. Nem arra kíváncsiak, hogy mire mennyit költesz.
2020. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Így van. Nekik a bankszámlaszámod kell, amit a bankszámla-kivonattal kérnek igazolni, nem pedig az, hogy mennyi pénz van a számládon és mire költöd. Nálam sem fogadták el, hogy bemondom, igazolnom kellett papír alapon, pontosan az előttem leírtak miatt. Ha rossz számlaszámot mondok be, vagy az ügyintéző érti el/írja le rosszul, az sok gubancot tud okozni.
2020. nov. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor vigye a szerződést a banktól amit számlanyitáskor kapott, netbankon vagy fiókba kiadják. A számlakivonathoz semmi közük, mire, hol, mikor, mennyit költöttél.
2020. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A bankszámlakivonaton biza látszik a forgalom!
2020. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha téged nem érdekel akkor küldd el azt, de én nem küldeném
2020. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, egyetértek a 4-es válaszolóval, meg eleve nem is kellene vizsgálniuk, hogy a munkavállaló jó számlaszámot adott-e meg.. dokumentálni kell, hogy erre és erre a számlaszámra kéri a fizetést, aztán csókolom.


Maga a kiírt kérdés nem erre vonatkozott.


Hanem arra,


Hogy a bankszámlakivonat az micsoda.


Erre válaszoltam a többi a felesleges sallang.

2020. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

" Miért nem elég bankszámlaszámom leírása? "


Ez is kérdés volt. :)


A bankszámla kivonaton látszik a forgalom, de nem muszáj teljes adattartalommal odaadni.


Én soha nem kérek bankszámla kivonatot pontosan azért, mert semmi közöm hozzá. Írásban nyilatkozzon a dolgozó, hogy hova kéri a bérét (az sem érdekel, ha nem a saját bankszámlája), ellenőrizze le, hogy helyesen szerepel a számlaszám a papíron, írja alá, aztán jónapot!

2020. nov. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

... ez kb. ugyanaz, mint amikor a szolgáltatók fénymásolgatják a fényképes személyes okmányokat. Milyen alapon? Jogilag nem kérhet ilyet, nem teheti meg, mégis mindenki boldogan megengedi, mintha ez így lenne természetes.

Pedig nem az, csak a lakosság nagy része nem tudja.

Még egy ügyvéd is írásos hozzájárulást kér ahhoz, ha le szeretné fénymásolni az okmányodat. Hozzá képest hol van egy szolgáltató sima ügyintézője, aki éppen a Mekiből ment át dolgozni oda?


Biztos vagyok benne, hogy jó nagy vitát indítok el most. :)

2020. nov. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Diákszövetkezetnél beléptetésnél amikor lefénymásolják a diákot aláiratnak egy papírt, hogy ehhez a diák hozzájárul, meg vannak gdpr-re vonatkozó mondatok.

Amúgy mondok jobbat. Jó pár évvel ezelőtt a nagy adatkezelési szigor előtt hostessként dolgoztam. Üdülési joggal foglalkozó cégnek kellett adatot szerezni, volt egy kérdőív, hogy ki milyen wellness szolgáltatást ismer blablabla, majd a végén ha ráírták a nevüket, számukat és/vagy email címüket kaptak vagy egy 2Ftos világítós kulcstartót vagy egy kis strandlabdát. Hihetetlen sokan adták ki a személyes adataikat egy bóvli kacatért. Szóval GDPR ide vagy oda a felelőtlenség a fejekben kezdődik...

2020. nov. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!