Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki ügyintéző hogyan adhatja...

Banki ügyintéző hogyan adhatja ki valakinek az adatokat?

Figyelt kérdés

Egy illető vett a jófogáson tőlem egy dolgot, megadtam egy barátnőm számlaszámát, hogy utal, név meg a sajátom (nem számít utalásnál) Erre az ember nem utalt, hanem bebattyogott a kézpénzével egy Erste Bankba, hogy BEFIZET a számlámra. Ott meg simán megmondták neki, hogy hogyan hívják a számla tulajdonost, meg hol lakik... Remélem azt is, mennyi pénz van rajta....


Szerintem ez nagyon durva, ennyi erővel bárkiről kideríthető bármi!


2020. nov. 17. 21:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt akartam kérdezni, hogyan derült ki, hogy kiadták a címed.


Kizárt hogy kiadták. A vevő mondta, hogy tudja és a bankban tudta meg?



A számlatulajdonos nevét ellenőrzésképp lehet, hogy összenézte a pénztáros a számlaszámmal.

Ennek a megadását a befizető részére a törvény nem tiltja, hiszen nem a számlaszámnak fizeted be a pénzt, hanem XY-nak, akinek xxxxxx a számlaszáma.


Ellenőrzésképp a pénztárossal egyeztethette, hogy tényleg jó-e a számlaszám. Ez azért van nehogy félremenjen.


Sőt van bank amelyiknél automatikusan (!) rákerül a befizetési bizonylatra a számlatulaj neve is a számlaszám mellett természetesen.

A pénztáros hiába nem mond semmit, a program rányomtatja.

2020. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 xswerdy ***** válasza:
60%

amúgy ha te azt se tudod, hogy hol lakik az illető, meg hogy melyik bankfiókban fizetett be kp, akkor honnan tudod, hogy neki milyen adatokat mondtak meg a bankszámláról?


Ahhoz meg, hogy a bankban panaszt tegyél, nem kell tudnod a bankfiókot. Leírod (illetve leírja a barátnőd, mert veled nem állnak szóba, ha nem a tiéd a számla), hogy ezen és ezen a napon aki befizetett a bankszámlára, annak megmondták a lakcímét...

2020. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Az illető írta utána emailben, ott beszéltem vele. Hogy biztos jó számlászámot adtam-e meg, mert XY nevű budapesti lakos számlája.


Megpróbálom akkor Netbankban megnézni, de nekem tényleg annyit dob ki, hogy Készpénzbefizetés meg az összeg.


Egyébként végig arról volt szó, hogy UTAL. Csak meglepődtem mert ennyi erővel bármelyik számlaszámról megtudhatid kié, kiírod papírra, megmondod be akarsz rá fizetni, aztán azt mondod bocsi mégsem, mert nem egyezik a név...


Ezen meglepődtem. Én korábban azt hittem amúgy, hogy csak a tulajdobos fizethet be a számlára. Automatánál is kártya, pin kód, meg egy nyilatkozat kellett. Vagy régen mikor nem volt apámnak Netbankja, akkor úgy "utalt" hogy bement a SAJÁT bankjába és elutalta neki az ügyintéző a kért összeget.

2020. nov. 18. 11:05
 14/22 xswerdy ***** válasza:
71%

számlára bárki fizethet be, csak igazolnia kell magát. És a számlakivonaton is megjelenik, hogy ki fizetett be neked. Automatában csak magadnak fizethetsz be valóban.


De ha te ennyire az adatvédelem bajnoka vagy, akkor hogy nézheted meg a barátnőd netbankját? Mert hogy megkéred, hogy fogadjon részedre érkező utalást, és majd odaadja kp., az még ok, de hogy ő odaadja a netbank hozzáférését, az szerződésszegés.

2020. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

🤣🤣 Nem adja oda hozzáférést, hanem le screenshotolta! Meg ha tudom a jelszót, mi van??


Ez szerződés szegés, egyébként valakivel megosztani a jelszót, nem az!

2020. nov. 18. 13:46
 16/22 anonim ***** válasza:
92%

Összegezve a történteket.


Semmiféle személyiségi jogokat nem sért, ha banki utalás, valamint a bankban történő személyes befizetés esetén kiderül, hogy az adott bankszámlaszám - amire utaltunk/fizettünk be - tulajdonosának mi a neve.


Ezen kár tovább kínlódni. Én ha bemegyek egy bankszámlaszámmal az adott bankhoz és megkérdezem a számla tulajdonosának nevét, simán megmondják, mert semmiféle törvény nem tiltja. Ezzel a két adattal Te semmit nem tudsz kezdeni, azon kívül, hogy utalsz vagy befizetsz rá.

Nem egyszer egyeztettünk a bankkal ilyen szempontból, hogy tényleg annak fizessek be, akinek eredetileg szántam, nem pedig elírtam valamilyen számot. A kapott igazoláson pedig amúgy is rajta van a bankszámla tulajdonosának neve és a bankszámla száma is.


Gondolj bele, egy gazdasági társaság, vagy egy egyéni vállalkozó mégis miként számolja el a könyvelésében az ilyen jellegű ügyleteket, ha nincs birtokában azoknak az adatoknak, amiket Te most sérelmezel? Számviteli törvény írja elő a minimális adattartalmakat a különböző számviteli bizonylatokhoz...


Ne rúgozz ezen többet! Itt ami aggályos, az kizárólag a bankszámla tulajdonos címének a kiadása volt (ha tényleg megtörtént). De csak aggályos, attól még nem biztos, hogy szabálytalan. Ugyanis nem tudjuk az okát.

2020. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 xswerdy ***** válasza:
60%

15: ok, de amit írtál, azt úgy lehet érteni, hogy te meg tudod nézni a netbankban, miközben nem a tiéd a számla ("Megpróbálom akkor Netbankban megnézni, de nekem tényleg annyit dob ki, hogy..."), ha csreenshotot kapsz, az ok.


Amúgy megadni a jelszót szerződésszegés, minden netbank szerződésben vállalod, hogy csak te fogod azt használni, nem adod meg másnak. Ahogy a bankkártyádat se adhatod oda a házastársadnak se.

2020. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

En rendszeresen fizettem be az otpben ugy hogy besetaltam odaadtam a szamlaszamot hogy erre utaljanak. A szemelyim elkerese utan befizettem a penzt, es a nő mindig megkerdezte hogy xy kft? En meg ravagtam hogy igen ez az, pedig fogalmam sem volt, mert a honlapon ezt nem irtak.

Egyebkent Abaqoosrol van szó.


Ugyanez az adat felkerult a bizonylatra amit a befizeteskor ket peldanyban keletkezett. Az egyiket ala kellett irnom, az maradt naluk a masikat megkaptam. Nyilvan ha ez maganszemely lett volna akkor az o neve szerepelt volna a szamlatulajdonos nevenel.

2020. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A barátnőddel jól kicseszel, majd neki kell adóznia a neked küldött összeg után, sőt a felvételi díjat is fizeti helyetted!
2020. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 xswerdy ***** válasza:

adóznia természetesen nem kell, hiszen annak kell, aki jövedelmet szerez. Ha meg megengedem valakinek, hogy a számlámra utaltasson némi pénzt, és azt utána odaadom neki, azon nincs jövedelmem. De amúgy valószínűleg a kérdezőnek se kell adóznia, hiszen valami rendezvényre nem tudott elmenni, és a jegyét adta el a neten (gondolom, max. a ráírt áron).


A banki költséget bizonyára rendezik, de felteszem, hogy ez nem olyan összeg, amiért külön bankba menne a barátnője, könnyen beleférhet a havi 150e ingyenesbe.

2020. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!