Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme a paypalnak ha le...

Mi értelme a paypalnak ha le se tudom vásárolni az egyenlegem csak ha megadom a kártya adatokat?

Figyelt kérdés
Pozitív az egyenlegem kb 5 ezer ft van rajta. Bankszámla csatolva van. Erre mikor vásárolni akarok akkor kéri még a kártya adataim is. Nem pont az lenne a lényege ennek hogy ha van rajta pénz akkor nem kér kártya.adatokat?? Ki fogom utaltani a pénzem és megszuntetem ezt a marhaságot.

2020. nov. 23. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy féken tartsák a csalókat és bűnözőket és valamilyen módon tudjanak kötni a vélhetően valós személyazonosságodhoz.
2020. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bankszámla meg van adva tán nem elég? Ekkora hülyeséget kinek jó ez? Akkor ennyi erővel használom a kártyám a neten.
2020. nov. 23. 12:01
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%
A Paypal kicsit másképp működik, mint egy bankszámla/bankkártya. Különböző devizkban lehetnek rajta az összegek, amiket természetesen át lehet váltogatni (jó drágán). Elkölteni viszont csak abban a devizában tudod, amiben éppen vásárolnál. Tehát ha neked van 10000Ft-od a Paypalon, akkor nem tudsz 10 dollárért megvenni egy terméket, hiába kb 3000Ft a 10 dollár. Előbb át kell váltanod a Forintból tetszés szerint, de legalább 10 dollárnyit (drága: ha most 1USD=300Ft egyébként, akkor ahhoz, hogy a Paypalon legyen 10USD-d, az mondjuk 3300Ft-ba fog kerülni). Utána el tudod költeni kártya hozzáadása nélkül. Jelenleg azért kéri a kártyád adatait, mert pl USD-ben 0 van rajta. Mivel nem így használom, ezért nem tudom, hogy vásárlásnál lehet-e beállítani olyat, hogy automatikusan másik devizát terheljen, ne a vásárlással azonosat.
2020. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Pl ha nem akarsz bankkártyaadatokat megadni...
2020. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem forint volt feltöltve a PP-ra, és simán tudtam $-ban vásárolni, váltott automatikusan.
2020. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Paypalnak egyébként az az egyik fő lényege, hogy neten ne kelljen megadnod a bankkártya adataid sehol. Just sayin.
2020. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!