Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismerősöm eladja a lakását, a...

Ismerősöm eladja a lakását, a kérdése OTP-től mennyi a díja ha 5 milliót felszeretne venni a bankszámlájáról?

Figyelt kérdés

2020. nov. 23. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
érdemes bemenni a bankba és ott a számlacsomag alapján megkapja a választ
2020. nov. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha eladni akar lakast, akkor minek kell felvenni 5 milliot?
2020. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi első! Szóval számít a számlacsomag?
2020. nov. 23. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Miért nem az Otp-t kérdezi?Igen, számít a számlacsomag.
2020. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Majd megkérdezi! Ha nem tudod a választ, kár ideugatni!
2020. nov. 23. 15:51
 6/11 anonim ***** válasza:

otp weboldal --> számlacsomag hirdetményeinek kikeresése


nem egy atomfizika...


Kb ennyi:

"Készpénzfelvétel díja a számlához ajánlott bankkártya esetén


OTP fiókban bankkártya nélkül 212 Ft + 1,49%

Idegen fiókban bankkártyával 1.189 Ft + 0,6%"


Ez 5 milliónál 75ezer jó magyar forint OTP fiókban.

Ha más fiókban venné fel az meglepő módon csak kb 31ezer forint.


Ez mindenképp megér egy telefont az OTP felé, hogy tényleg igaz-e.

2020. nov. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hatos! Ő se találta, én sem, de a régebbi cikkek alapján én is 75 körül tippeltem manapság. Mindenképp beszél majd a bankkal, de még előtte körbekérdezett. Más fiókban is fel lehet amúgy venni? Ugye ennyi pénzt csak személyesen lehet, időpontra, automatából nem.
2020. nov. 23. 17:43
 8/11 VMS válasza:
Engem februárban Prémium számlacsomaggal 2.5 milla után kb. 25 ezerre húzott le az OTP, ami 1%. Próbálj inkább utalni, vagy utalás Revolutra és onnan vedd fel, ha már mindenképpen kp kell. Az OTP nagy rabló. (Persze az állam is szedi a maga 2 ezrelékes sápját az utalások után, és még nem átallják azt mondani, hogy csökkentették az adókat.)
2020. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi kp-t felvenni elég lúzer dolog.
2021. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy válaszolok, mert nem OTP-s vagyok, hanem CIB-es.


Más okokból kell nekünk is kp-t felvenni. Bankfiókban nem érdemes, plusz díja van.


Napi 1 milliót lehet 3 részletben automatából, mivel egy tranzakció max 400 ezer lehet. Ha beleszámítom a díjtalan kp felvételt, akkor is csak 2*600 ft-omba került.


Na most a te esetedben 5 milliót úgy csinálnám, hogy hónap utolsó napján, a következő hónap első napján, így már 1200 ft-ot spórolsz.


Tehát OTP-sként (emlékeim szerint, mert rühelltem azt a bankot, a legdrágább ma Magyarországon, ezért váltottam CIB-re) nyitnék a CIB-nél számlát, átutalnám rá, és úgy venném fel.


Egyébként meg nézd meg az OTP-nél az automatás felvétel szabályait. A fiókban személyesen felvéve tuti plusz díjas.

2021. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!