Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért használnak az emberek...

Miért használnak az emberek még sárga csekket?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 18:59
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%

Mert csak :D


Na jó, komolyan is válaszolok:

1.- mert nincs mindenkinek okostelefonja. Tudom, hogy ez meglepő, de így van: kórházban a kórteremben 6 emberből csak 2-nek volt okostelefonja - egynek meg SEMMILYEN!

2.- nem mindenki szeret fizetni azért, hogy utalhasson, vagy csoportos beszedési megbízást adjon.

3.- szintén van még egy-két réteg, aki készpénzben kapja a fizetését: vendéglátósok, fekete munkások, nyugdíjasok egy része - így egyszerűbb készpénzben fizetni.

4.- nemrég elromlott a szám.gépem és 10 napig nem volt módom bankkártyával kifizetni a neten a számlákat: bizony jól jött, hogy fel tudom adni postán a csekket.

2020. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
44%
Én azért, mert ha pénzről van szó nem bízom magam teljesen a digitális világra. Netbankom sincs.
2020. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
56%

Az egyik fő ok a megszokás. Jaj, há' régen is sárga csekk vót, mindég így fizettem a villanyt meg a gázt, én má' nem variálok, nékem mán jó így.

Viszont vannak előnyei is a sárga csekknek. Az egyik az, hogy lehet játszani a befizetéssel. Meg lehet vele várni a fizetést, míg a csoportos beszedési megbízást akkor indítja a szolgáltató, mikor ő szeretné. Akár akkor is, mikor éppen le van nullázva a számla. Illetve a sárga csekket lehet készpénzzel fizetni, a többi befizetési módnál ez nem oldható meg.

2020. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
56%

Qr kódos csekkbefizetést használok,akkor fizetem bank kártyás fizetéssel,amikor akarom,kényelmes,bármikor a szobámból.

A bank számla kivonaton tételesen látom az összegeket.

2020. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
83%

"Viszont vannak előnyei is a sárga csekknek. Az egyik az, hogy lehet játszani a befizetéssel. Meg lehet vele várni a fizetést, míg a csoportos beszedési megbízást akkor indítja a szolgáltató, mikor ő szeretné."


Bizony, jól mondja 3-as, ezt ki is felejtettem az 1-es válaszomból, hogy akkor fizetek, amikor én akarok. (mondjuk sima kártyás befizetésnél is).


És még valami:

- a sárga csekket bárki be tudja fizetni: mikor kórházba kerültem, csak annyit kellett mondanom a családtagomnak, hogy itt és itt a csekk, menj, add fel, légy szíves - míg ezt egy bankkártyás fizetésnél nem tudom megoldani.

2020. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
46%

Pár észrevétel:


Utalást és csoportos beszedést felejtsétek el, nem ez az alternatíva. iCsekk befizetés és díjnetes befizetés mind kártyás vásárlás, azaz nincsen plusz díja. És ezt is akkor fizeted be amikor akarod, nem vonják le tőled azonnal


Bankkártyás befizetés is megoldható, hisz ott a bankkártya, ha meg nincs, elküldöd neki az adatokat. Nincs ott sem azonosítás, aki tudja és akar, az fizethet.


Készpénzzel valóban nem lehet fizetni, mondjuk készpénzt évek óta nem is használok, nem hiányzik.


A "10 napig elromlott számítógép" meg rossz kifogás, elképzelni nem tudom hogy valaki ennyi ideig nem jut hozzá más számítógéphez, akár munkahelyen, vagy rokonnál, ismerősnél. És nincs okostelefonja?


Összességében aki sárga csekkel fizet, az vagy idős, vagy feketemunkás. A maradék pedig nem tudja miről marad le.

2020. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
48%

"Bankkártyás befizetés is megoldható, hisz ott a bankkártya, ha meg nincs, elküldöd neki az adatokat. Nincs ott sem azonosítás, aki tudja és akar, az fizethet."


Ezt arra értettem, hogy más fizesse be helyetted.

2020. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
64%
"10 napig elromlott a számítógép..." Tudod mikor adnám meg munkahelyi gépen,ismerős gépén,rokonnak a bankártya adataimat...
2020. nov. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
74%

"A "10 napig elromlott számítógép" meg rossz kifogás, elképzelni nem tudom hogy valaki ennyi ideig nem jut hozzá más számítógéphez, akár munkahelyen, vagy rokonnál, ismerősnél. És nincs okostelefonja?"


6-os, egyes hozzászólásomban ott van a válasz is rá.


Az a baj, hogy TE saját magadból indulsz ki és ami számodra természetes, az nem biztos, hogy más számnára is az.


Mondok neked néhány meghökkentő dolgot, amiről azt gondolnád - tuti nem igaz, ilyen nincs a mai világban:

- TUDTA ? (:D) , hogy MA, MAGYARORSZÁGON, Budapesten, azaz a fővárosban, a VI-kerben !!! (Belváros) több száz olyan lakás van, ahol nincs bent a lakásban a WC?

- TUDTA ? hogy ma Magyarországon több száz olyan település van, ahol nem hogy internet, hanem még élelmiszer bolt sincs a faluban? (mobilinternet van, de az is külön pénz ugyebár)


- TUDTA ? , hogy ma Magyarországon több száz olyan település van, ahol este 6 után NINCS TÖMEGKÖZLEKEDÉS - elmegy az utolsó busz és onnantól, ha valaki ki akar jutni a településről, csak kocsival tud menni - már ha van neki.

stb.

2020. nov. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
33%

"Tudod mikor adnám meg munkahelyi gépen,ismerős gépén,rokonnak a bankártya adataimat..."


Te észlény, nem neki adod meg. Odamész a gépéhez, inkognitó módban belépsz oda ahova kell fizetsz, kilépsz. 5 perc alatt megvagy.


"- TUDTA ? (:D) , hogy MA, MAGYARORSZÁGON, Budapesten, azaz a fővárosban, a VI-kerben !!! (Belváros) több száz olyan lakás van, ahol nincs bent a lakásban a WC?"


Ezt konkrétan leszarom (:D), nem tudom hogy függ össze. Putriban lakó cigányoknak akiknek nincs WC-je sem, ott az iPhone a kezében.


"- TUDTA ? hogy ma Magyarországon több száz olyan település van, ahol nem hogy internet, hanem még élelmiszer bolt sincs a faluban? (mobilinternet van, de az is külön pénz ugyebár)"


Igen, és itt idősek laknak. Akik nem idősek, azok bírnak maguknak 1000 forintért mobilnetet venni. Tudom, mert a 60 éves apámnak is így van net a falun.


"- TUDTA ? , hogy ma Magyarországon több száz olyan település van, ahol este 6 után NINCS TÖMEGKÖZLEKEDÉS - elmegy az utolsó busz és onnantól, ha valaki ki akar jutni a településről, csak kocsival tud menni - már ha van neki."


Még egy indok hogy ne postára járjon az ember csekket befizetni, mert nem jut oda/vissza.

2020. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!