Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért használnak az emberek...

Miért használnak az emberek még sárga csekket?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 18:59
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
37%
Nem nézem le azt aki sárga csekkel fizet. Csak már oldalakon keresztül olyan kifogásokat kapok, amit tételesen lehet cáfolni, majd ezt lepontozzák.
2020. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem hogyan tudtok még mindig ezen vitázni. :D

Fogadjátok már el, hogy van, aki ragaszkodik a sárga csekkhez, és van, aki halad a korral és átutal meg netbankol. Akit a vírus sem tántorított el a csekktől, az tényleg nem fog már átállni másra. Aki viszont átutal, annak köszönjük meg inkább, mert annyival kevesebb ideig kell a postán dekkolni a befizetéssel.

2020. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
39%

Jelenleg itt tartunk:


1. Utalásnak díja van - van igen, de csekkbefizetés kértyás vásárlás így ingyenes

2. Elromlott a gépem 10 napig - ennyi idő alatt normál ember géphez jut

3. Akkor fizetek mikor én akarok - online fizetésnél is akkor fizetsz amikor akarsz

4. Bárki be tudja fizetni - online is bárki be tudja fizetni

5. 22 éves az anyjával fizetteti be a csekket, mert bonyolult - no comment

6. Hosszadalmas belépni a netbankba - mert a postára elmenni nem kell, sorbaállni sem, rögtön odateleportálsz

7. Egy profi ki tudja nyerni a gépéről - ki? mit?

8. Ellopják a telefont és fizetnek vele - ja, ujjlenyomatod nélkül?

9. Kapok visszaigazolást róla - online fizetésnél is

10. Hivatalos papír sokba kerül - tudtommal ingyenes, bár OTP a legszemetebb bank

11. Jó jó, de csak hónap végi számlakivonatban látom - nem, ott a netbank

12. Jó jó, de netbankba belépni telefonon bonyolult, 4 féle kód kell - ujjlenyomat kell

13. Jó jó, és ha nem működik az ujjlenyomatod - ott az egyéni jelszó


Ezt is pontozhatjátok 0%-ra :D

2020. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
79%
#33: Mert a postás kiscsaj akinél adom fel a csekket nagyon tetszik és szingli, ezért ha három csekkem van háromszor megyek feladni. Erre valamit? :-)
2020. dec. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
55%

A #34 kivételével, illetve aki harcol a technika mellett, az kivételével mennyi a digitális analfabéta. Egyáltalán nem értenek azokhoz a dolgokhoz, amik körül veszi őket. Ez is ám az intelligencia része.

Megsérül az ujja. Bakker, akkor megadja a PIN-t vagy jelszót.

Utalásnál van közlemény, azt illik mindig kitölteni.

2020. dec. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
15%

"mennyi a digitális analfabéta...

Megsérül az ujja. Bakker, akkor megadja a PIN-t vagy jelszót."


Na látod ez a baj, hogy nem tudtok különbséget tenni aközött, hogy valaki NEM TUD vagy NEM AKAR valamit csinálni.


Oké, használod 2 évig ujjlenyomattal a telefonodat, aztán egyszercsak valamiért megsérül az ujjad - megnézem én azt, hogy 2 év után hogy bányászod elő az agyadból a PIN kódodat, hogy beüsd. Persze, ha beírod a telefonodba, akkor "kéznél van" - de akkor a tolvajoknak is :-)


Persze, lehet ezt még fokozni, nyugodtan ültessetek a bőrötökbe chipet (és én vagyok a digitális analfabéta :D ), mert azzal még könnyebb fizetni... :-) Innen már csak egy lépés Huxley: Szép új világ-ban felvázolt világa.


És még én vagyok a digitális analfabéta... :D

Én is mondhatnám azt, hogy azok az analfabéták, akik azt sem látják, merrefelé megy a világ :-(


Kínában - és már más országokban is alkalmazzák - már működik az arcfelismerő rendszer,meg más egyéb technikai "finomság" ami egyszerre "áldás és "átok" is lehet:

"ott van Kína, amely pont a nyugati társadalom legnagyobb félelmeit jelképező rendszert épít az arcfelismerésre (és egyéb biometrikus technológiákra) alapozva. Ezt persze megint csak nem úgy kell elképzelni, hogy X.Y. állampolgárt felismeri az összes köztéri kamera, és száz százalékos beazonosíthatóság mellett az összes lépését követi. Erre a mai eszközök egyszerűen nem alkalmasak. Viszont az más kérdés, hogy ha X.Y. mobiltelefont vesz, a legújabb törvények szerint kötelező 3D-s arcszkennelésnek kell alávetnie magát és egyéb biometrikus adatokat (például ujjlenyomatokat) kell szolgáltatnia. Ugyanígy kiemelt figyelmet kap például autóvásárláskor, közúti ellenőrzés során és így tovább."


A teljes cikket itt olvashatja el, aki akarja:

[link]


Itt egy másik írás, de te tudod, akarsz-e ilyen világban élni - én nem :D (ahol attól függ a munkád, hogy elég szélesre húztad-e az arcod):

[link]

2020. dec. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
55%

"Használod 2 évig az ujjlenyomatod és elfelejted a PIN kódot"

Szerintem ezt itt fejezzük be, mert fogalmad sincs miről beszélsz. "valaki NEM TUD vagy NEM AKAR valamit csinálni" itt te az utóbbi vagy, csak valamiért folyamatos kifogásokat keresel.

2020. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%
#36: 13 éve ugyan az a PIN kódom. Emlékszem rá, és sehova nincs felírva.
2020. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
57%

Oké, még egyszer leírom, aztán befejeztem:

Az a legnagyobb baj, hogy sokan saját magukból indulnak ki ÉS KÉPTELENEK más helyzetébe beleélni magukat.

Nem tudom, miért akartok meggyőzni olyan dologrók, amit magam is használok, csinálom, de ez nem mindenkinek természetes.

Képzeld, 38-as, nekem is ugyanaz a PIn kódom több éve és én is tudom, nincs felírva, bármikor "előrántom" a fejemből. De pl. Mari néni Piripócspusztán a 75 évével nem biztos, hogy olyan "fitt", elfelejt dolgokat: a csekk meg a szeme előtt van, elbaktat és befizeti.

2020. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
41%
Ne csesztess, én a legelején ezzel kezdtem, Aki idős, az használjon csekket. 75 éves nagymamából természetesen én sem nézem ki hogy majd okostelefonján fizet csekket.
2020. dec. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!