Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önyp cégváltás esetén ki...

Önyp cégváltás esetén ki lehet lépni az önyp-ből?

Figyelt kérdés

[link]


a Vienna 10-ed akkora, mint az Aegon, nem szeretném a nyugdíjmegtakarításomat náluk tartani. én az Aegon-al szerződtem le, nem a vienna-val.


Van ilyenkor bármi esély megszüntetni az önkéntes nyugdíjpénztáramat?



2020. nov. 30. 15:25
 1/4 A kérdező kommentje:
milyen szervezet felügyeli az ÖNYP-ket? MNB? [link]
2020. nov. 30. 15:31
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem lesz indok arra, hogy felmond a szerződést, és felmarkold a pénzt.


A tulajdonos váltás téged semmiben nem befolyásol, és a befektetésed sem. Ha az új tulajdonos nem szimpatikus, akkor átviheted a megtakarításod egy másik ÖNYP-be, de megszűntetni csak a szokásos feltételekkel szüntetheted (befizeted az adókat és járulékokat).



Sőt! Ha csődbe ment volna a biztosító, akkor sem kapnád meg a pénzt, akkor vihetnéd máshova, de kilépni megint csak a szokott feltételekkel.



Az MNB felügyeli őket.

2020. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszadó pontosna leírt mindent. De amúgy ezt nem értem, a Vienna a vétellel Magyarország legnagyobb piaci részesedéssel rendelkező biztosítója lett. Az egészből semmit nem fogsz érzékelni, azon kívül, hogy a pénztártól kapott leveleken más lesz a logó.
2020. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: gondolom bent van egy számára már látható összege, amire most szívesen rátenné a kezét, és érdekli, hogy ez indok e arra, hogy minden adófiezetés nélkül felmondja az egészet :)
2020. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!