Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol nyissam az első bankszámlá...

Hol nyissam az első bankszámlámat?

Figyelt kérdés

Alacsony a fizetésem, alig több mint a minimálbér...

Az a terv, hogy minden hónapban ki veszem a 80 százalékát, 20 százalékot pedig rajta hagyok.


Így hol lenne érdemes nyitnom?



2020. dec. 1. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

CIB Eco-t nézd meg például:

"0 Ft havi számlavezetési díj 1 évig feltétel nélkül, az első évet követően akkor, ha a havi jóváírás eléri a mindenkori nettó minimálbért"


Pénzkivétel az minden banknál ingyenes havi 150ezer forintig (max 2 kivétel esetén). Tehát neked az a lényeg, hogy a számlavezetési díj és a bankkártya éves díja minél alacsonyabb legyen.

2020. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha 24 év alatt vagy esetleg, OTP Junior.
2020. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

+ 1 a Cibre.

Maximálisan elégedett vagyok, és tényleg ingyen van, még tranzakciós adó sincs.

2020. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Majd megnézem azokat is amiket írtátok, de most ezt a Gránit digitális csomagot néztem, nagyon egyszerűnek és olcsónak tűnik.

Ugyan nincs sok fiókjuk, de van ez a videóbank szolgáltatásuk.


Elvileg évi 1400 forint a teljes költsége, ha nem értettem félre, ami elég elképesztő... Igaz, emellé a legfapadosabb bankkártya jár, aminek nem tudom még hogy milyen hátrányai vannak. De komolyabb kártyával sem sokkal drágább sz a csomag.


Nektek mi a véleményetek róla?


A másik amit még néztem és elég olcsónak tűnik, az a TakarékBank Takarék Lakossági Bankszámla+, Ifjúsági II. kedvezménnyel (amit 26 éves korig lehet igénybe venni én 22 leszek)...

Elvileg dombornyomott MasterCard kártyával ez évi 6500 Ft és majdnem minden ingyenes vele, csak a bankkártya nem, meg a számlavezetés, ami viszont fixen csak 206 forint havonta.

2020. dec. 1. 14:47
 5/17 A kérdező kommentje:

A TakarékBankosnak még van egy olyan előnye, hogy nincs semmilyen használati kötelezettség.

Tehát ha megszűnik a munkám és nem érkezik rá semmilyen összeg, a költségek ugyanezek maradnak.

2020. dec. 1. 14:49
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Takarékot felejtsd el nagyon hamar. Napok, mire átér a pénz, akár a számlára,akár ha onnan utalsz. A gyerek osztályában van ott osztálypénz, szeptember eleje óta nem lehet hozzáférni rendszerhiba miatt a számlatörténethez, döbbenet.


Igazából fontos, hogyan fogsz költeni. Kártyával fizetsz? Átutalással? Készpénzzel?


Én még mindig a CIB-et javaslom. Tényleg ingyenes.

2020. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A Takaréknál is 5 másodperc a belföldi forintátutalás ugyanúgy ahol a többi banknál is.


De ettől függetlenül a költségek miatt én is a CIB-et ajánlom.

2020. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A CIB ECO az az első évben feltétel nélkül ingyenes, után csak akkor ha a mindenkori minimálbér havonta utalódik rá.


Azt már írtam, hogy a nagyját ki akarom venni, egy kis részét pedig félretenni, rajta hagyom majd.

2020. dec. 1. 15:28
 9/17 A kérdező kommentje:
És az ingyenesség a CIBnél csak a számlavezetésre vonatkozik, a kártyának természetes van díja.
2020. dec. 1. 15:30
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor menetközben majd váltasz. Nem házasságot kötsz a bankkal.


Egy folyószámlát lecserélni egy évvel később nem nagy dolog, mások is csinálják.

Ha hiteled lenne náluk meg befektetések, stb... akkor lenne bonyolultabb.

2020. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!