Egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy otp-s junior bankszámlát és lenne pár kérdésem.

1. Hogyha valaki utalni szeretne nekem akkor milyen adatot kell hozzá megadnom?(csak mert kaptam minimum 4-féle számkombinációt és nem tudom melyik-melyik)

2. Ha valakinek megadom azt az adatot amivel utalni tud, azon fog látszani hogy ez egy otp-s junior számla?

3. Ha szeretnék egy weboldalt ami profitál, akkor hogy juttasam a pénzt a bankkártyára?



2020. dec. 5. 22:08
 1/5 anonim válasza:
100%

1. Számlaszám kell, 117-el kezdődik

2. Úgy tudom, nem látszódik

2020. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A bankszámla szám 3 x 8 számjegyből áll. Az otp-nél az utolsó 8 számjegy végig 0 (vagy ki sem írják és csak 2x8 számjegyet adnak meg)

Ahogy az első írta az otp bankszámla szám 117-el kezdődik.

Utaláshoz a számlatulajdonos nevét és a bankszámlaszámot kell megadni. Ha beállítasz másodlagos azonosítót a bankszámlához akkor mail cím, telefonszám, adószám megadásával is utalhatnak a számládra.

2020. dec. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha szeretnék egy weboldalt ami profitál, akkor hogy juttasam a pénzt a bankkártyára?"


Ha szeretnél egy weboldalt, ami profitál, akkor abból adózni kell, ki kell váltani a vállalkozóit, amihez viszont min. 18 évesnek kell lenned. Ha még diák vagy, akkor mellékfoglalkozású vállalkozó lehetsz, különböző adózandó összeggel, ha 18 év alatti vagy, akkor meg nem lehetsz vállalkozó és nem is üzemeltethetsz weboldalt, mert a 18 év alatti korlátozottan cselekvőképes, nem köthet szerződéseket (pl. a weboldal üzemeltetőjével és a vásárlókkal)

2020. dec. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi kiegészítés a fentieknek, hogy soha nem a bankkártyádon van a pénz, hanem a bankszámládon. A kártyával csak hozzáférsz a számládhoz, tehát csak egy eszköz, de a pénz nem azon van.
2020. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ment a zöld gomb meg a pacsi mindenkinek!

#4 tudom csak elírtam

2020. dec. 6. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!