Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP Internetbankba hol...

Az OTP Internetbankba hol kell beállítani, hogy engedélyezve legyen az internetes vásárlás jóváhagyása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Viszonylag gyakran rendelek a netről, és csupán az utóbbi fél-egy évben volt olyan, hogy vásárlás után az OTP alkalmazásba engedélyeznem kellett a tranzakciót. Szerintem ilyent legutóbb 2 hete csináltam, minden jól ment.

Ma viszont fel akartam tölteni a Telenor appba a telefonegyenlegem, erre belépve az otp appba egyből hibaüznetet dobott ki. A szöveg valami olyansmi volt, hogy nincs olyan bankkártya, ahol engedélyezve lenne az ilyen fajta szolgáltatás.

Végül az otp internetbankba sikerült feltöltenem a telefonegyenlegem, de nem találtam meg azt a pontot, ahol engedélyezni tudnám a vásárlásokat (illetve a vásárlások jóváhagyását az applikációban). Nekem kicsit fura, hogy ezt a funkciót beállították, mert mint mondtam, alig egy-két hete ezt még normálisan tudtam használni.


Valaki esetleg tudja, hogy hol kell beállítani, hogy továbbra is működjön a otp applikációs tranzakció jóváhagyás?



2020. dec. 6. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nov. 2-től be kell állítani az internetes vásárlásokhoz a telekódot, ezt a következőképpen tudod megtenni az internet bankban- ha van telefonos azonosításod:


Hogyan állíthatja be az internetes biztonsági kód szolgáltatást az OTPdirekt internetes felületén?

1

Lépjen be, majd a Bankszámla menüponton belül válassza a Betéti kártyák, hitelkártyák opciót.


2

Ezután válassza a Bankkártya adatok lekérdezése és módosítása menüpontot, és a megjelenő bankkártyái közül válassza ki azt, amihez be szeretné állítani az internetes biztonsági kód szolgáltatást.


3

Kattintson a jobb oldalon található Módosítás legördülő menüre, és válassza ki az Internetes biztonsági kód beállítása pontot.


4

A felugró ablakban válassza ki a telefonszámát, és adja meg a Virtuális vásárlási limitet, majd a beállítások rögzítéséhez kattintson a Módosít gombra.


5

Ellenőrizze, hogy a módosítás után megfelelőek-e az adatok, nyomja meg az oldal alján található Tovább gombot, végül a módosítás megerősítéséhez kövesse az oldalon megjelenő utasításokat."


Javaslom, hogy olyan számot adj meg, amit nem felejtesz el vagy írd fel valahova, mert ezt minden internetes vásárlásnál meg kell adnod majd.

2020. dec. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megtettem ezeket a lépéseket, de az 5. pont után nem kért semmilyen vásárlási kódot.
2020. dec. 6. 07:57
 3/4 anonim válasza:
Sajnos nem működik. Vicc az egész.
2020. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, épp ma fizettem kártyával, OTP-nél, nekem működött. Az igaz, hogy első nekifutásra nem sikerült, bár beállítottam a telekódot - aztán rájöttem, hogy lejárt a kártyám nov végén és az új kártyához még egyszer be kellett állítani.
2020. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!