Honnan tudom hogy van-e tartozásom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Behajtó cégtől kaptam levelet, hogy kb.10 éve kisebb kölcsön maradéka nem lett törlesztve. A kölcsönt adó céget csődeljárással már felszámolták. A behajtó céget megbízó cég számomra ismeretlen. A kölcsönről se papír semmi nincs a kezemben. Bankom szerint nem vagyok (BAR) KHR-listán. A fizetésem egyharmadát a munkahelyem leakarja vonni, ha újra munkába állok.

2020. dec. 8. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha már végrehajtási eljárás indult ellened, akkor nyilvánvalóan van tartozásod.

Időben kellett volna jelezni, hogy ez már elévült.

2020. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Behajtó vagy végrehajtó?
2020. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A fizetésem egyharmadát a munkahelyem leakarja vonni,"


Hát csak ne akarja. Nem vonhat a béredből csak úgy. Bérből levonni kizárólag végrehajtható okirat alapján lehet. Lefordítva magyarul: Akkor tilthat a bérből, ha végrehajtó ad rá "utasítást". A behajtó cég, követeléskezelő cég nem végrehajtó.

Végrehajtási szervek: Adóhatóság (NAV), önkormányzati adóhatóság, önálló bírósági végrehajtó (ÖBV), törvényszéki végrehajtó (ügyüket átveszi folyamatosan a NAV). Továbbá bírósági letiltás tartozik még ide. Semmi más. Ha ők adnak ki letiltást a munkabéredre, azt a munkáltató köteles teljesíteni. Minden más szerv megkeresését (bank, szolgáltatók stb.) akkor vonhatja, ha Te abba beleegyezel. Ha nem egyezel bele, hogy a béredből levonják, akkor nem teheti meg! Ha nem egyezel bele, akkor a bank, szolgáltató, behajtó cég stb. kénytelen bírósághoz fordulni, hogy a végrehajtást el tudja indítani. Ilyenkor egy önálló bírósági végrehajtóhoz kerül az ügy, és Ő ad ki letiltást a béredre. Na akkor már köteles azt teljesíteni a munkáltató.

2020. dec. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!