Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a nemzetközi...

Mi a különbség a nemzetközi át utalás és a swift átutalás között?

Figyelt kérdés

[link]


Nemtudom ezt így értelmezni Revolout..

Nem ugyanaz a 2?


2020. dec. 12. 13:56
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
A Swift az csak EU-n belüli, a nemzetközi meg az egész világra érvényes.
2020. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
22%
Tévedtem, bocsánat. A Swift nem kizárólag EU-n belül van, hanem az a nemzetközi utalások egyik felülete. Tehát ez is mehet EU-n kívülre is, de nem csak ebben a rendszerben lehet utalni.
2020. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem nemzetközi utaláshoz nem muszáj swift kodot meg adni?
2020. dec. 12. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:

De muszáj. Országot és konkrét bankot azonosítja.

A SWIFT kód például:

A magyarországi Erste Bank estén: GIBAHUHB


A Revolut és mindenféle ilyen csodálatosan jó, hú, de olcsó cég lehet, hogy alapvető fogalmakat sem szabályosan használ.

Mindent forradalmasítani akarnak, majd átalakítanak minden korábbi szisztémát, aztán olcsóbb meg jobb lesz.


El tudom képzelni, hogy a nemzetközi átutalás alatt ők azt értik, hogy amikor a Revolut rendszerén belül utalsz külföldre, a SWIFT meg amikor a Revolut számládról utalsz külföldi bankszámlára, azaz valódi bankszámlára.

Sajnos az is elképzelhető ezekről, hogy még a fogalmakat is összemossák.


De a legnagyobb baj persze, hogy amikor valami gond lép fel, például a számlád zárolják, akkor nem várhatsz semmi segítséget, mert a magyar hatóságok nem tudnak intézkedni.

Az ilyen csodacégek ügyfélszolgálata pedig nem sokat ér. Óvatosan mondva is.

2020. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aha értem és amúgy mi számít gyanús pénz mozgásnak? Mikor zarolhatják?
2020. dec. 12. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4


"El tudom képzelni, hogy a nemzetközi átutalás alatt ők azt értik, hogy amikor a Revolut rendszerén belül utalsz külföldre, a SWIFT meg amikor a Revolut számládról utalsz külföldi bankszámlára, azaz valódi bankszámlára."


Először én is erre gondoltam, de jobban belegondolva szerintem inkább arról lehet szó, hogy nemzetközi utalás alatt azt érthetik ha olyan országba utalsz, ahol ők ott vannak (vagyis van ott saját számlájuk ahonnan belföldi utalásként teljesítik az ügyfelek megbízásait).

A SWIFT pedig minden egyéb, vagyis az nekik is drágább, mert tényleges nemzetközi átutalásként teljesítik.

2020. dec. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokkal bonyolultabb, mint amit egy rövid, pár mondatos tájékoztatóban a Revolut össze tudna foglalni pontosan átláthatóan. Így keverednek a fogalmak.


A Revolut saját, részletesebb oldalát felhasználva konkrét példákkal megpróbálhatjuk átlátni Metal csomagra:


[link]


Abból indulok ki, hogy magyarországi címmel regisztrálsz Revoluton, és így a "base currency"-d, alapvető, fő devizanemed a forint és a forint számlád.. Ha más országban levő címmel, akkor lehetnek mások a feltételek.


Transfers to other Revolut Users, azaz más Revolut felhasználónak küldesz pénzt, ingyenes. (A Revolut átteszi a Revolut számládról egy másik Revolut ügyfélnek a pénzt.)



Local payments in your base currency: helyi utalás a fő devizanemedben:

Ingyenes.

Ha magyar címmed van, magyar alapdevizáddal, akkor forint utalása magyarországi banknál levő számlára.



Cross-border payments within the SEPA region in EUR and SEK / utalás SEPA régión belül euróban vagy svéd koronában.

Ingyenes.

Példa: Eurót utalsz olyan bankba, ami a SEPA térségben van, euró utalás magyar, német, osztrák, szlovák, román, stb bankokhoz. A SEPA térség országai az Európai Unió országai, Izland, Lichtenstein, Norvégia, és még néhány ország, terület.

A pontos aktuális listát itt találod az 1-2. oldalon átnyúló táblázatban:

[link]

Fontos, hogy ugyan az EU-n és Izlandon, Lichtensteinen, Norvégián kívüli SEPA országokban a bankok többségébe lehet SEPA utalást küldeni, de nem mindegyikbe. Ezért azokba az országokba előfordulhat, hogy mégsem lesz ingyenes. Például Svájc, vagy Andorra.



"Cross-border payments outside the SEPA region": határon átnyúló utalás SEPA országon kívülre: ingyenes. Ennek a megértéséhez először a következő pont megértése utn lesz világos. Ez alapján ingyenes az az utalás, ami nem a fentiekbe tartozik, de a Revolut által forgalmazott devizákban történik, és az adott ország devizanemében utalsz az adott ország bankjaiba.

Például:

Forintot utalsz magyar bankhoz.

Cseh koronát utalsz egy csehországi számlára.

Ausztrál dollárt ausztrál számlára, szerb dinárt szerbiai számlára, román lejt román banknál levő számlára, stb.



Payments sent via SWIFT / SWIFT átutalás:

A Revolut ezeket az utalásokat a SWIFT hálózaton tudja csak utalni. Amikor egy országba olyan devizában utalsz, ami nem annak az országnak a devizája.

Példák:

Magyar banknál levő számlára utalsz olyant, ami nem forint, magyar számlára dollárt, dán koronát, cseh koronát, román lejt, svájci frankot, stb. A lényeg, hogy nem eurót és nem svéd koronát, mert az EUR utalást SEPA utalásként küldi magyar bankhoz,és az a fentiek alapján ingyenes.

Vagy például egy lengyel bankhoz nem lengyel zlotyt, (és nem eurót, nem svéd koronát utalsz), hanem valami mást, dollárt, svájci frankot, ausztrál dollárt, stb.)

De a pillanatnyi díjazás szerint az első ilyen utalás ingyenes, a másodiktól kezdve metal csomagban amerikai dollár utalása 1000 forint, más devizanemben 2000 forint.

2020. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!