Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennyi diákhitelt mennyi idő...

Ennyi diákhitelt mennyi idő letörleszteni?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás okán szeretnék az egyetem végéig 6 millió ft diákhitelt felvenni(persze, ha hagyják a 750 ezer/féléves összeget). Ezt mennyi idő alatt lehet letörleszteni? Tisztában vagyok vele, hogy ekkora adósságra nem lesz elég a minimális kötelező törlesztőrészlet, hiszen sok lesz rajta a kamat.


Barátnőm szerint hatalmas butaság lenne, mert már így is felvettem 1,5 milliót, mert laknom kellett valahol (szülőknél spórolás nem opció).Úgyhogy még 4,5 milliót vennék fel. Most van munkám, úgyhogy a hitel nem menne el a lakhatásomra.



2020. dec. 13. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyobb butaság, mint bármilyen más hitelt felvenni. Csak óvatosan, mert amíg ki nem fizetted, nem nagyon fogsz kapni bankhitelt, tehát arra ne játssz, hogy az lesz az önerő. Ha ennyi hiányzik, hogy egyösszegben megvedd, akkor vágj bele.
2020. dec. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet mellé lakáshitelt kapni, nekünk mindkettőnknek van, mégis kaptunk lakáshitelt.
2020. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A mostani helyzet alapján (nagyszülő meg fog halni sajnos) ez így elég lesz, hacsak nem gondolják meg magukat a szüleim és nem látok egy vasat sem az összegből. Azt mondták nekik van hol lakniuk, így egyszerűbb lesz nekem, ha majd abból a pénzből veszünk egy lakást, de ahhoz kelleni fog még a hitel is. Ha nem lesz lehetőség lakást venni végül, akkor visszautalom a felvett összeget, és maradok albiban. Hát ez van.
2020. dec. 13. 12:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Kettes köszönöm, én is így tudtam. :)
2020. dec. 13. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!