Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetési moratorium után újra...

Fizetési moratorium után újra fizetem a hitelemet...más is járt így? Emelkedett a törlesztő részletem a moratorium miatt?

Figyelt kérdés

n úgy értelmeztem annak idején, mikor lefagyasztották a bankoknál a törlesztéseket, hogy a moratorium lejárta után tovább kell majd fizetni a hitelt amíg le nem jár majd.

Nekem egy havi 15 ezer forintos áruhitelem volt.(kamatmentesen vettem fel 10 hónapra) Kértem novemberben a bankot, hogy szeretném tovább fizetni az áruhitelt.

Első körben levontak a számlámról hátralék beszedése címen 21.000 ft-ot, és havi törlesztő részletként levontak 22.485 Ft-ot. (a 15.000 ft helyett)

Ez most komoly? Más is járt így, hogy ennyivel többet fizetet. És mire fel? Ennyi lesz a törlesztésem?



#hátralék #moratorium után újra fizetés
2020. dec. 16. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, mondták is, hogy emelkedni fog, ott volt a kisbetűben

vagy gondoltad segíteni akartak?

2020. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket és kérdezd meg.
2020. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Köszönd meg a kormánynak, aki hozott egy ilyen "zseniális" intézkedést, azt úgy kommunikálták, hogy "megmentik a bajba jutottakat" azzal, hogy nem kell törleszteniük - mindeközben a törvény megengedte a bankoknak, hogy extra kamatot és költségeket számítsanak fel a moratórium ideje alatt is annak, aki élni akar vele.
2020. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, bakker én nagy naívan azt gondoltam h ez segítség lesz. Szóval ebben biztos volt szándékosság, hogy mindenkinek lefagyasztották a törlesztését és nem csak annak aki kérte. Én tényleg úgy értelmeztem, hogy majd a törlesztés futamideje hosszabbodik. erre föl megnyomorítottak ebben a hónapban kapásból 40 ezer forinttal és egy sima kamatmentes áruhitelről beszélünk. Szerintem ezt marhára nem kommunikálták le sehol, erről nem dübörgött a média...érdekes módon...
2020. dec. 16. 11:43
 5/15 Miss Endzsi ***** válasza:
76%
Na, ezt az extrát én sem tudtam, de jó lesz a január.
2020. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem úgy van az! 0% THM-es hitelre NEM tehetnek plusz kamatot. Azaz de, a moratórium idejére is felszámíthajták a szerződés szerinti kamatot, de a nulla az sokszorosan is nulla. Hívd fel a bankot, hogy ez most akkor mi?!
2020. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Fel fogom hívni őket, csak első körben dübörög bennem a feszültség és érdekelt volna, hogy esetleg más is járt-e így...hogy még is ez mi...komolyan nonszensz, hogy ezt így megcsinálják a szerencsétlen néppel...
2020. dec. 16. 11:55
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy nem volt tele vele a média, hisz az egész média a Fidesz kezében van.
2020. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon sokan meg fognak lepődni januárban...


A pénzcentrum és a kiszámoló is kiszámolta, hogy egy lakáshitelnél pl. a moratórium akár milliós plusz kamatot is jelent majd.


Meg lehet 2022-ben köszönni vezérünknek a szavazáskor...

2020. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" Szerintem ezt marhára nem kommunikálták le sehol, erről nem dübörgött a média...érdekes módon."


Jó reggelt kívánok!

Tényleg Neked még nem tűnt fel, hogy a kormány csak saját magán segít, a kisembereken nem?


Miközben a koronavírus helyzet miatt tavasszal egy csomóan elvesztették a munkahelyüket, ezenközben a képviselők megszavazták maguknak a fizetésemelést, így már senki nem keres bruttó 1 millió ft alatt. Más országokban meg csökkentették a fizetéseket, sőt, van olyan ország, ahol az élelmiszerárakat is, a válság miatt.


[link]

2020. dec. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!