Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan eladás előtt állunk....

Ingatlan eladás előtt állunk. A ház értéke nyilván nem 2x150.000 Ft, így hol érdemes bankszámlát nyitni, amivel a lehető legkisebb költséggel lehet levenni ezt az irdatlan nagy összeget?

Figyelt kérdés

Vagy a vevőnek kellene készpénzben fizetnie...?


Nyilván nem akarunk havonta 2x150.000 Ft-okkal levenni több tíz millió ft-ot csak azért, hogy ne húzzák le a bankok. Milyen egyéb opcióim vannak ahol ezt a lehető legkevesebb pénzlehúzással meg lehetne oldani?


Pl államkincstári számlát nyitni és oda? Vagy TBSZ?


Lehetőleg olyan válaszoljon már, aki már adott el ingatlant, lehetőleg nemrég és benne van.. tudja rá érdemben a választ.



2020. dec. 16. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Adja oda kp-ben.


De adtam el ingatlant de bankszámlára

2020. dec. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Nekem OTP lett majd egyben utaltam az államkincstárnak.illetve részletekben ha nem kell mind egyből.
2020. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Te, mint eladó határozod meg, hogy kéred a vételi árat. Ha megállapodtok, akkor a vevő készpénzben fogja kifizetni, így más teendőd nincs vele.

Megkérdezhetem egyébként, mi a célotok a készpénzzel, miért nem jó a bankszámlán? Köszönöm a válaszod.

2020. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egyrészt ház vételéhez kellene, másrészt pedig lekötném államkincstárjegybe kamatozni és / vagy indexkövető ETF-eket vennék.


Államkincstárjegybe lekötés az megoldható utalással is tudtommal, ház véteével, ahogy te is említetted csak akkor lehet gondom vevői oldalon, ha készpénzben kéri a vételárat.

2020. dec. 16. 19:04
 5/15 A kérdező kommentje:

*Ha az eladó készpénzben kéri a vételárat.


Gondolom ha az eladó készpénzben kéri, akkor vevőként gondolom le lehet alkudni a készpénzfelvétellel járó díjat.

2020. dec. 16. 19:05
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Akkor gondolom a te vevőszerzés is le fogja alkudni.
2020. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Vevőd
2020. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

“Gondolom ha az eladó készpénzben kéri, akkor vevőként gondolom le lehet alkudni a készpénzfelvétellel járó díjat.“


Nem valószínű... az eladót nem érdekli hogy olyan vevő fizet kpben, akinek már van, vagy olyan akinek ki kell bányásznia az atmből

2020. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Államkincstári számlára utalás - tudomásom szerint - minden banknál ingyenes.

Én is ezt tettem, amikor a milliós végkielégítésemet megkaptam. Átutaltam az államkincstárhoz befektetési céllal. Ingyen volt. Első hóban feltüntették a díját, ami maximum 6 ezer forint lehetett függetlenül az összeg nagyságától, második hónapban pedig jóváírták.

2020. dec. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Mi ez a cigányország, hogy egy ház/lakás árát nem lehet utalni 2020-ban? Még a maffiát vagy a 80 éves nagymamámat megértem hogy készpénzt használ, de amúgy mások? Mi van veletek?
2020. dec. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!