Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki számlájára pénzt...

Ha valaki számlájára pénzt fizetek be, akkor az illető kap róla értesítőt azonnal? A telefonja jelzi majd, hogy érkezett a számlájára egy bizonyos összeg?

Figyelt kérdés

Vaterán leütöttem egy terméket, szeretném az eladónak küldeni a pénzt minél előbb. Ha befizetem a pénzt, kapok majd valami bizonylatot arról, hogy pénzt fizettem be? (Legyen bizonyíték, hogy tényleg elküldtem a pénzt az eladónak.)


Utalni nem tudok és úgy tudom, hogy az plusz költséget jelent.



2020. dec. 17. 07:24
1 2
 1/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A telefonja akkor jelzi, ha van a számlájához olyan szolgáltatása, ami értesíti őt ha pénz érkezik a számlájára.


"Ha befizetem a pénzt, kapok majd valami bizonylatot arról, hogy pénzt fizettem be?"


Igen, kapsz egy bizonylatot, hogy milyen számlaszámra milyen összeget fizettél be.

2020. dec. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szuper, köszönöm a válaszodat!
2020. dec. 17. 07:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha ő Otp-s...akkor gondolom egy OTP bankban kell ezt megcsinálnom, ugye?:)
2020. dec. 17. 07:37
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, azért ez nem teljesen így működik, remélem, nem fizetted még be.


A vétel után megkaptad az eladó számlaszámát?

Ha az illető magánember, akkor nem kerül neki pénzbe, ha Te befizetsz (maga a befizetés Neked sem), de ha vállalkozó, akkor bizony az OTP elég szép kis összeget felszámol a befizetés után. Egyszer eladtam valamit 750 ft-ért és 300 ft-ba került, hogy a vevő megbeszélés, egyeztetés nélkül befizetett a számlámra. Ehhez jön még a Vatera jutalék, úgyhogy valami 350 ft hasznom maradt a 750-ből. Mivel vállalkozóként magam is vettem azt a terméket, így simán veszteséges lett ezáltal az eladás.


A másik: oké, elszaladsz, befizeted, de a postaköltséget is hozzászámoltad? Erről egyeztettél az eladóval, hogy milyen postázási módot kérsz?

Ezeket nem árt megbeszélni, mert aztán kellemetlen meglepetésben lehet mindkét félnek része.

2020. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem fizettem be. Utalni próbáltunk még itthon, egyszerűen nem sikerült, pedig mindent jól írtunk be. Ráírtam az eladóra, hátha utánvéttel engedné a vásárlást. Mondjuk ezt meg nem szeretik, mert nem akarnak pénzt bukni, ha esetleg a vásárló visszaküldené a csomagot. ( Én mondjuk nem küldeném vissza, mert más pénzével nem szórakozunk)... Na nem baj, próba szerencse, ha nem megy bele, akkor ennek így kellett történnie 😄
2020. dec. 17. 13:14
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze, volt szó, hogy hogyan kérném. A pk-gel fizettem volna be. Amúgy jó, hogy ezt leírtad, erről a részről még nem hallottam, hogy az eladótól is levonnak X összeget.
2020. dec. 17. 13:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha vállalkozói számlája van.

Ha magánemberként árult, akkor nem.


Miért nem sikerült az utalás?

Netbankon keresztül próbáltátok? Mit írt ki?

Az utalásnál elvileg a számlatulajdonos telefonjára érkezik egy kód, azt kell beírni az utalás megerősítéséhez. és akkor teljesül.

2020. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Hát én nem utalnék neki előre, de te tudod.
2020. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

A Vaterán nyugodtan utalhatsz, a legbiztonságosabb online piactér. Ha valamiért átvernek, a vatera fizet.


Sejtem, hogy mi lehetett az utalásnál a hiba, nagyon gyakori.

Hány számjegyből állt a számlaszám? Mert az OTP-nél általában csak 2*8-at adnak meg, az utolsó 8 számjegy mind nulla, amit nem szoktak feltüntetni. Viszont ha más bankból utalnál, akkor ki kell tölteni az utolsó traktust nyolc darab nullával.

Nálatok lehetséges?

2020. dec. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!