Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Annak idején a Citibanktól...

Annak idején a Citibanktól átvett ügyfelek akik az Erstehez kerültek, hogy volt ez? (LENT)

Figyelt kérdés

Az Erste azt kommunikálta, hogy megoldották, hogy a számlaszámnak csak az első 8 karaktere legyen más, a többi 2x8 maradt a régi.


Az első nyolc ahogy nézem a bankot és a fiókot azonosítja, tehát cserélni kellett.


Nektek nem 11600006 mint minden más Erstesnek?

Nektek hogyan kezdődik akkor?


Köszi!



2020. dec. 20. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ősrégi Erste bankos vagyok, lakossági folyószámlával.

A számlaszámom első 8 számjegye: 11991119. (Az IBAN - nemzetközi számlaszámom kezdete: HU19 1199 1119...)

Ez, a szám nem tartalmazza a számlavezető bankfiókot, ez a bank székhelyének száma. Gondolom, több tíz évvel ezelőtt ez volt a szabvány.

2020. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A 119 kezdetű régi Postabankos számlaszámok, amelyek az Erstehez sok-sok éve átkerültek.


A Citibank ügyfelei ahogy látom 2017-ben kerültek át az Erstehez és amit a kérdés alatt írtam azt a neten találtam, hogy az Erste csak az első 8 karaktert változtatta meg.



Teljesen más téma és csak kíváncsiságból kérdezem:

A válság után össze-vissza drágultak a számlák meg a kínálatot folyton átszabták, de a te csomagod annyira kedvező hogy mondjuk 20 év alatt sem választottál másikat?

Az idők során nem változtatta meg az Erste kedvezőtlenül?

2020. dec. 20. 13:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Évtizedek óta már nem igényelhető csomagom van; számomra kedvező. Amíg választhatóként futott, kihasználtam néhány lehetőséget, amelyek adott szolgáltatásokat számomra kedvezményessé tettek; így igen „barátságossá” vált.

Drágult keveset, de az, éves szinten, semmi. Általában olyan szolgáltatások drágultak erőteljesebben, amelyeket nem, vagy csak többévente egyszer-egyszer használok.

Szerencsémre, az Erste nem szüntetgeti meg a régi csomagokat, nem kötelez újra áttérésre. Több banknál is láttam, hogy a kínálatban megszűnt számlacsomagokról át kell térni éppen kínáltra, vagy automatikusan átteszik újba.

2020. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Intereurópa felvásárlásakor sem változtak a számlaszámok, ugyanaz van most cibesként is
2020. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már 2 bankfelvásárlást is megéltem, és egyik esetben sem változott az első 8 karaktere a számlaszámomnak, átkerült ugyanaz a számlaszám az adott bankhoz, és minden maradt a régiben.
2020. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó két választ ugyanaz írta?


A CIB Bank teljes egészében beolvasztotta az Inter-Európa Bankot, tehát minden ügyfél átkerült.


A Citibank csak a lakossági és talán egyéni vállalkozói ügyfeleit adta el. A Citi amúgy továbbra is működik.


Az első három karaktere a számlaszámnak a bankot azonosítja, tehát a Citi nem adhatta át az ő azonosító kódját hiszen a Citi továbbra is működik.


Az Inter-Európa átadhatta a saját bankkódját a CIB-nek, hiszen az Inter-Európa már nem működik többé.



Ha a Citi is átadta volna, akkor a 108-as bankkód nem lenne egyértelmű, hogy melyik bankot jelöli.

2020. dec. 20. 19:21
 7/7 A kérdező kommentje:

Közben meglett a válasz.

Leírom, ha már próbáltatok segíteni.


Ugyanúgy 11600006 kezdetet kaptak és az utána következő második és harmadik nyolc karakter maradt az ami a Citiseknek addig is volt.

2021. jan. 6. 07:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!