Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Viszonylag nagyobb összeget...

Viszonylag nagyobb összeget egyben érdemes befektetni, vagy fix. havi lebontásokban több éven keresztül? (Állampapír)

Figyelt kérdés

Pl.

Adott 2 millió forint.

Ezt inkább egy összegben érdemes befektetni, vagy mondjuk havi 100000 forintjával 20 hónapon keresztül?


Mik az előnyök és hátrányok egymással szemben? (Feltéve, ha van ilyen).


Továbbá jelenleg ki melyik állampapírt preferálja? (Plusz vs. Prémium)


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 27. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha MÁP+-ba fekteted célszerűbb porlasztani, mert így a kamatfizetés sem egy időpontba esik, amikor visszaváltható. Különösebb jelentősége nincs, hogy most vásárolod-e másfél éve, a bevezetés óta nem változtak a feltételei és a kamata, persze arra nehéz garanciát vállalni, hogy nem fog-e a későbbiekben.


A prémium magyar állampapír esetében azért nem érdemes diverzifikálni időben, mert a kamatprémium összege - amit az infláció felett fizet - az évek során csökkent szerintem, így könnyen lehet, hogy mondjuk ha a MÁK és az állam a MÁP+-ba kívánja terelni az embereket, mivel nem infláció követő és esetlegesen elszabadul az infláció, akkor továbbcsökkenti a kamatprémiumot.

2020. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Pénzügyi alapszabály, hogy soha ne tartsd egy helyen az összes pénzedet.

Még akkor is leírom ezt, ha itt rendszerint lehúznak emiatt... - de ha csak egy ember elgondolkodik rajta, megfogadja, már megéri, mert segítettem valakinek :-)

2020. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Egyben tartsd, semmi értelme havonta. :)
2020. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Már meglévő, ekkora összeget szerintem nincs értelme megbontani. Vagy ha megakarod a felbontás miatt, akkor nagyobb összegekben tenném, semmiképpen nem ennyire elaprózva.

Én értem, hogy érdemes diverzifikálni, de ekkora összeget egyrészt hogy diverzifikálnál, másrészt milyen versenyképes, biztonságos befektetési lehetőséget ismersz még, ami legalább tartja az értékét évekig?

2020. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

10 millió alatt nincs sok értelme diverzifikációról beszélni.


Ha már megvan az összeg, akkor egyben fektesd be, utána viszont havonta, ne várd meg hogy megint összegyűljön 2 millió.

2020. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"10 millió alatt nincs sok értelme diverzifikációról beszélni."


Tényleg?


332-nél vettem 300 eurot (tavaly decemberben) - most 362 ft, ez közel 100 ezer ft-on közel 10 ezer ft haszon (10 % egy év alatt), és 353-nál angol fontot - most 393.


Melyik MÁP tud 10 %-ot 1 év alatt?

2020. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

# 6:


A MÁP+-ról tudod mennyi lesz a kamata 1 év alatt.


Az euróról meg tudod mondani, hogy mennyi lesz az árfolyama 1 év múlva ilyenkor? Fog 10%-ot gyengülni a forint? Még abban sem lehetsz biztos mikor érdemes venni. Hány olyan kérdés van ezen az oldalon is, amikor 350 környékén van, akkor "vegyél, nem megy lejjebb / ne vegyél, megy még lejjebb", majd 1 hét múlva 360 forintnál "ne add el megy még feljebb / ad el csak nem gyengül tovább / 400 forint lesz az euró jövő héten".


Nem azt mondom nem érdemes euróban tartani a megtakarítás egy részét, de sajnos a megfelelő időpontok kiválasztása a vételre és az eladásra mindig lutri.

2020. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik MÁP tud 10 %-ot 1 év alatt?"

Utolag konnyu!

EUR-ot venni, ugy hogy forintban vannak a kiadasaid nem kockazatmentes. Mi van, ha lefele ment volna az arfolyam?


Egyetertek, lehet egy kicsit diverzifikalni, venni euro alapu magyar allamkotvenyt, de azt tudni kell, hogy ez nem egy kockazatmentes befektetes. Lehet egy kis reszvenyt is venni, az sem kockazatmentes.

2020. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: Nagyszerű. És mi köze ennek a diverzifikációhoz? A diverzifikáció lényege a kockázat csökkentése, nem pedig a hozam növelése.
2020. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Beidéztem a mondatot, amire írtam: 10 millió alatt nincs értelme diverzifikációról beszélni.

És én írtam azt is, hogy soha ne tartsa valaki egy helyen az ÖSSZES PÉNZÉT.


Nem feltétlen a hozam miatt írtam, az csak példa volt, hogy talán mégis van értelme :-)


De tudjátok mit, tartsátok egy helyen a pénzeteket, aztán ha valami miatt arról az egy helyről nem tudtok hozzáférni, akkor MINDEN PÉNZ oda lesz.


Igen, tudom, az állampapír a legbiztonságosabb, nem lesz államcsőd, stb. - hát akkor pakoljátok az összes pénzeteket oda - én nem teszem :-)

2020. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!