Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel igénylésnél pontosa...

Lakáshitel igénylésnél pontosan mit vizsgál a bank?

Figyelt kérdés

Gondolok most arra, megnézik van -e hitelem? (ami nincs...)

Amit fizetek: Telefonszámla/Netflix-Hbo go/vezetékes internet.

Bankszámla forgalmat is néznek, hogy pl. mennyit vásárolok bankkártyával?



2020. dec. 29. 06:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, nézik a bankszámla kivonatot. Az érdekli őket, hová teszed a fizetésed, és mekkora részét. Van-e szerencsejátékra utaló tétel pl
2020. dec. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

És ha valaki kiveszi a pénzt, és értelmes ember módjára nem minden szart bannkártyával fizet, akkor hol tudnak szaglászni?

Ez kész röhej.

2020. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én csak a BB-ról tudok nyilatkozni, pont 3 hónapja voltam előzetes hitelbírálaton. Azt kell tudni a BB a legszigorúbb.

Mivel amúgy is ennél a banknál vagyok ezért a 3 havi banktól való kivonat nem kellett, de kellett a munkáltatómtól 3 havi fizetésről szóló kivonat BB nyomtatvány szerint, illetve, hogy itt dolgozom, nem állok felmondás alatt.

BB-nél a cafeteriát is beleszámolják a jövedelembe. :)

Csinálnak egy KHR/BAR lista lekérést, hogy ha vettél fel hitelt, azt fogják látni. A hitelfelvétel nem feltétlenül jelent rosszat, úgy kell számolni, hogy a nettó fizetésed 40%-t terhelhetik összesen a banknál. Ha nincs semmi hiteled, értelemszerűen választhatsz 40%-t, ha van akkor annyival kevesebb a jelzálog terhelhetősége.

Megnézik milyen pozícióban dolgozol és ki a munkáltatód. Vendéglátás, autóipart nem szeretik most, ezt megmondta a hitelügyintéző.

Nézik van-e diplomád, milyen szintű a diplomád, van-e saját lakásod vagy csak rész tulajdonod benne, mennyi ideje dolgozol a munkahelyeden, hány éves vagy.

Azt, hogy mit vásárolsz a bankkártyával kutya nem nézi elvileg, de ha saját bankodnál vagy, mint én, sajnos rá tudnak nézni. De nyilván nincs semmi titkolnivalóm meg én jobban szeretem a készpénzt. :D

2020. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!