Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv 2021 Jan 1-óta kétlépcsős...

Üdv 2021 Jan 1-óta kétlépcsős biztonsággal lehet interneten vásárolni ezt sikerült beállítani! De mi van az Ebay-el ott ez hogy fog működni? Mert ott nem kér kódot de viszont a vásárlást az tiltja terhelés hiányában?

Figyelt kérdés
2021. jan. 3. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

A kétlépcsős (SCA) azonosítás a bankkártyához kapcsolódik, tök mindegy, hogy az ebayen hasznáod a kártyád, vagy az amazonon, vagy bármi más webshopban.


Ha nem kér kódot akkor valami bug van a rendszerben

2021. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na épp ez az!Én pl. a Steamen nem tudok fizetni (10 évig ment). Ráadásul a Steam nem egy honlap, hanem egy külön program - oké, van honlapjuk is, azon is próbáltam, úgy se ment. Semmi sem ugrik elő, semmi bónuszt nem kell beírni. Simán csak kiírja, hogy a kibocsátó elutasította a kártyát. Közben viszont elég erősen kétlem, hogy mostantól az egész EU képtelen lesz a Steamen vásárolni...

Aztán ott az Amazon. Itt alapból már el van mentve a kártya, be se kell írnod adatokat. Ráadásul én ott e-könyveket szoktam venni, van, hogy előrendelve. Viszont előrendelés után az Amazon automatikusan levonta a pénzt, de csak akkor, amikor a könyv megjelent, szóval nem rögtön. Ráadásul az Amazon semmi terhelést sem rak a kártyára, csak és kizárólag akkor, amikor majd a termék megjelenik. Pl. egyszer vásároltam úgy könyvet, hogy semmi pénz sem volt a kártyámon - aztán pár órával később írt az Amazon, hogy 30 nap alatt egyenlítsem ki az összeget, de a könyvet attól olvashattam (ez nem előrendelés volt, és igen, már másnap kifizettem). Ezekben az esetekben mi fog történni? Vagy az Amazon is tiltott lesz az EU-ban? Kétlem.

2021. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és igen, holnap megyek a bankba, ha valaki esetleg ezt akarná javasolni. Második voltam.
2021. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: ne menj a bankba! hülyeség. Ott a telecenter ;)
2021. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!