Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elfogadnád a házastársad...

Elfogadnád a házastársad szüleitől egy lakás önerejét, akkor ha nem vagytok jóban?

Figyelt kérdés

Idén lakást készülünk venni. A minimál önerőnk már összegyűlt év végén, közben az én szüleim is megtámogattak egy kis pénzzel. Erre akartunk felvenni még lakáshitelt is.

Most kitalálta apósom, hogy mégis beszállnának ők is egy nagyobb összeggel. Ami csodásan hangzana, de a probléma az, hogy nagyon toxikusak. Évek óta építjük le a kapcsolatot velük, mert lehetetlen meglenni a közelükben. Félünk, hogy ez a pénz nem kedvességből jönne (ők olyat nem szoktak), hanem kontroll miatt.

Ha elfogadnánk, akkor nem kellene felvennünk lakáshitelt (csak egy kis családtámogatást), ami hatalmas szó lenne huszonévesen. De egyikünk sem tudja, hogy megérné-e mentálisan.

Lakást veszünk így is úgyis a kérdés csak az, hogy lakáshitelt vegyünk-e fel vagy fogadjuk-e el.

Vélemény?



2021. jan. 3. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan jártam, az óta is azt hallgatom, hogy ők segítettek. Ha nem tudják önzetlenül adni, akkor ne fogad el, ha nem akarod azt hallgatni éveken keresztül. Én kisebb összeget kaptam, de már felis ajánlottam, h vissza adom, csak ne emlegessék már 4-5 év eltelt azóta és mindig szóba kerül.
2021. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Siman hagynam h ideadjak. I kabb ez mint 20 evre hitel.
2021. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Üljetek le, és állapodjatok meg, hogy milyen feltételeket támasztanak a pénzért...


Ha nem kérnek érte semmit, akkor fogadd el.

Ha viszont azt várják, hogy "megvásárolják" a jövőbeni kapcsolatotokat, akkor hagyd a fenébe.

2021. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem éri meg ha utána ezzel zsarolnak
2021. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8%
Hogy zsarolnának már ezzel? XD
2021. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A leülés és megállapodás sajnos kizárt. Azt már többször is megpróbáltuk más témáknál és képtelenek voltak rá.


Azt nem tudjuk most bekalkulálni, hogy ha utána a fejünkhöz vágják bármilyen vitás helyzet közben, hogy ők segítettek 9 millióval, akkor az szarul esne-e nekünk vagy leperegne-e. De szerintem a páromnak lelkileg elég rosszul esne.

2021. jan. 3. 16:05
 7/19 A kérdező kommentje:

9-10 millióról beszélünk. Nem tudom ez számít-e.

1-2 milliót inkább visszautasítottam volna reflexből, de ez már nagy pénz.

2021. jan. 3. 16:06
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem fogadnám el. Még ha jóban lennénk sem szívesen, mert ugy érezném, hogy valahol le vagyok nekik kötelezve. Így is úgy is vissza kell fizetnetek ezt az összeget, a kamatok most alacsonyak, nem látom, hogy miért érné meg tőlük kérni pláne úgy, hogy nem is vagytok jóban.
2021. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A helyzetet nehezíti, hogy az én szüleim 4 millióját elfogadtuk. Egyiket sem kell visszafizetni.
2021. jan. 3. 16:22
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
Biztosan elfogadnám. Max ha nagyon pampognak, visszaadnám nekik.
2021. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!