Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes személyi kölcsönre...

Érdemes személyi kölcsönre használt autót venni?

Figyelt kérdés

A tanácsotokat szeretném kérni ebben a kérdéskörben.


Röviden a helyzetem:

25 vagyok, van egy lakáshitelem hosszú futamidővel, amely mindennel együtt havi 80 ezer. Jelenleg havi nettó 370 ezret keresek, így a kötelező számlákra (+lakáshitel) kb 150 megy el.


Nagy álmom, hogy egy második generációs Audi TT-t vegyek, ami 2,5-2,7 millió körül van piacon jelenleg. Legszívesebben felvennék egy kölcsönt erre, de csak 6 éves futamidővel járna az OTP-nél a "kedvezményes" hitel, ami 13,2%-os THM-et jelent. Ez kb havi 50 ezres törlesztő. Nem hangzik megvalósíthatatlannak, de tartok kicsit tőle, hogy ha a melómmal gáz lesz, nagy bajban lehetek. Mit tanácsoltok, esetleg járt valaki hasonló cipőben?


A gyűjtögetés is opció természetesen, csak optimistán is legalább egy évet várnom kéne rá, míg annak a gondolata, hogy nemsokára meglehetne, elég vonzó.



2021. jan. 4. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Autóra személyi kölcsönt csak és kizárólag akkor ha megtérül mint beruházás vagyis kitermeli az árát. Te hobbiból akarsz autót venni, úgyhogy nem.


Ezen kívül egy autó fenntartása nem ingyen van, átlagos használat mellett simán belekerül 25-40eFt-ba havonta.

2021. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Eleve a használt autópiac itthon egy kalap szar, nehéz jót kifogni.


Másrészt az autót fenntartani nem két fillér, a TT különösen sokat eszik.


Másrészt a 14es THM irdatlan magas, én a KHnál 7,9el vettem fel, 2 milliót.

2021. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Még amit hasznaltauto.hu-n látok, hogy vannak finanszírozási lehetőségek egyes kereskedésekben. Gondolom, ha már az ember részletre szánja magát, akkor így jobban megéri, mint banki kölcsönnel, nem? Gyanítom, kisebb a THM is.
2021. jan. 4. 21:07
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem, általában vmelyik bank áll mögötte
2021. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tul draga egy ekkora fizuhoz, nem lesz meg a gondtalan orom a szerelonel.
2021. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem megérte. Kb 3M-t vettem fel és vettem egy 0km-es dacia-t. (minden fullos benne)

Nem a villogás volt a cél, hanem az hogy egy megbízható autóm legyen ami nem hagy az út szélén, mivel gyereket vártunk és vidékre költöztünk.

Ha el is romlik, 5 évig garanciális. A plusz garancia mellé vettem még hozzá szolgáltatást, hogy 5 évig előre ki van fizetve a szerviz ami már most megérte, mivel az árak nőnek.


2 éves a kocsi és a mai napig örülök, hogy megvettük a kocsit így. Azóta jön a 2. gyerek és nem lenne vicces, ha pl menet közben elszállna a félem. (korábbi kocsival volt ilyesmi)


Szóval, van amikor megéri a személyi kölcsön is, de simán álmok teljesülésére nem biztos.

2021. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi a fizud ember reg osszetehetted volna a penzt ra
2021. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Magamból indulok kis oskzsor és azt gondoltam, hogy ilyen emberek már nem léteznek.


Ezek szerint mégis.


Olvasgass egy kis kiszamolo.hu-t.

2021. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván autót venni az egyik legrosszabb befektetés, ami létezik! Ugyanakkor azt is megértem, ha valaki pusztán az autózás öröme/szabadság érzése miatt vesz autót, akkor is ha feltétlenül nem lenne rá szüksége. Az utóvásárlás nem racionális döntés. A kérdésből nem derül ki, de gyanítom ,hogy nincs autód, ha nagyon kellene pl. a munkádhoz már bizonyára lenne. A TT 2-t nem ismerem, de az biztos, hogy egy audi fenntartása baromi drága. Ha szerelni kell, márpedig tuti kelleni fog, akkor simán otthagyhatsz 0,5-1 milliót is akár. Az gondolom nem esne kellemesen. Én a helyedben gyűjtenék össze mondjuk 1,5 milliót és abból vennék egy autót 1-1,2 között. A maradékot meg rákölteném az átivásra, szervizekre.
2021. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az auto nem rossz befektetes, hanem egyszeruen nem befektetes.

Ahogy egy tabla csokit vagy egy nadragot se befektetesnek veszel.


Pont leszarom ha 20%-al kevesebbet er a kocsi a szalonbol kitolva ha 10 evig nalam lesz.

2021. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!