Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az erdekel, hogyan működik az...

Az erdekel, hogyan működik az auto lízing ? Tudom azt, hogy van zárt és nyílt végű autolízing . De nem értem mi a különbség .

Figyelt kérdés

Mint magánszemély mindkettő opciónàl minimum 20% önrész szükséges majd egy fix összeget pl 50% -ot törlesztek 60 hónapon keresztül és az utolsó 30%-ot az utolsó havi törlesztőrészlettel kell kifizetni egyben . Csak ezek után kerül a nevemre az auto .

Viszont mi van akkor ha én nem akarom megvenni az autót hanem újat lizingelni és a jelenlegi autót adnám be önrész fejeben . ( akkor ez hogyan is működik? Beveszik az autót, levonják a maradék 30%ot ( utolsó havi fennmaradt törlesztőt ) és annak a különbségét számolják új önrésznek, vagy azt a maradék 30%ot nem vonják le hanem az auto teljes egészségben amennyit éppen ér úgy beszamoljak onresznek?)



#kamat #lízing #beszámítás #Nyílt és zárt végű lízing
2021. jan. 6. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Új autónál levonják a jelenlegi értékét - aktuálisat- és attól kezdve számolják. Nem számít a 30% sem.
2021. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit sötét vagyok, de meg mindig nem értem teljessen .

Akkor egy példa .

Az új autó értéke 10mFt,

Önrész 2mFt

Havi szinten fizetni való 5mFt/ 60 hó

Maradék (utolsó részlet ) 2mFt


Elérkezik az utolsó hónap, eddig kifizetett összeg 7mFt.

Az auto jelenlegi értéke (5ev után legyen 4 mFt) Nem szeretném az autót megtartani, hanem újat lizingelni .

Akkor ebből a 4 millió forint jelenlegi autoerkebol levonják a fennmaradó utolsó havi törlesztőt ami jelen esetben 2 mft? És a különbség +2mFt megy az új autóba számított önrész kent ?

2021. jan. 6. 19:50
 3/3 A kérdező kommentje:

Elnézést, előzőekben elírtam a számokat . Igaz, hogy csak példa de így gondoltam:



Lehet kicsit sötét vagyok, de meg mindig nem értem teljessen .

Akkor egy példa .

Az új autó értéke 10mFt,

Önrész 2mFt

Havi szinten fizetni való 6mFt/ 60 hó

Maradék (utolsó részlet ) 2mFt


Elérkezik az utolsó hónap, eddig kifizetett összeg 8mFt.

Az auto jelenlegi értéke (5ev után legyen 5 mFt) Nem szeretném az autót megtartani, hanem újat lizingelni .

Akkor ebből a 5 millió forint jelenlegi auto értékéből levonják a fennmaradó utolsó havi törlesztőt ami jelen esetben 2 mft? És a különbség +3mFt megy az új autóba mint önrész ?

2021. jan. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!