Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Várárolható-e hitelre úgy...

Várárolható-e hitelre úgy lakás, ha nincs meg a kellő önerő, de lenne ingatlanfedezet egy barátom által, cserébe a lakáson haszonélvezeti jogot kérne a törlesztés idejére?

Figyelt kérdés
Csak a foglalóra lenne pénzem. De plusz ingatlan bevonásával felvehető lenne a maradék összeg. Ezt csak plusz ingatlan bevonásával lenne lehetséges, ami nincs és családtagnak sincs. Egy barátom "oda adná" a lakását fedezetnek, de biztosítékként haszonélvezetet kérne, amíg a hitel tart. Tudom, hogy ez így nem túl hétköznapi megoldás. A fő kérdés az, hogy ad-e a bank úgy hitelt, hogy én veszem, de közben haszonélvezetet adnék másnak? Ezt még nagyon alaposan át kell beszélnünk, de egyelőre úgy néz ki, hogy benne lenne a barátom, ha cserébe ezt kérhetné - így valamiféle biztosítékot kapna, hogy fizetni fogom. Nem kérek mindenféle rossz megjegyzést, tudom, hogy elég problémás, de ELVIEKBEN megvalósítható?

2021. jan. 6. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem

Amúgy, azt tudod, hogy a haszonélvező ki is rakhatja a tulajt az ingatlanból?

2021. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Roppant módon furdal a kíváncsiság: ez a kérdező is Te vagy?


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..


Amúgy nem lehet így hitelt felvenni.


Miért nem veszed fel TE, a saját ingatlanodra?

Talán nincs rendszeres jövedelmed?

Vagy BAR listás vagy?


Jól értem, nincs meg a 20-30 % önerő sem?

2021. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem.

Pont azért hozták ezeket a szabályokat, hogy a pénzügyi analfabéták ne tudjanak teljesen eladósodni

2021. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!