Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akinek van diákhitele. Mennyiv...

Akinek van diákhitele. Mennyivel tartoztok? Mekkora a havi törlesztőd? Megérte-e felvenni?

Figyelt kérdés
Belefér a fizetésetekbe a havi törlesztő?

2021. jan. 8. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Akkor éri meg, ha piacképes szakmát szerzel, ami jól fizet.

Villamosmérnökként nem gondolkodnék sokat.

Tanárként igen.

2021. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Felvettem, 2,5 milliót. 10 éve dolgozom, már csak 800 ezer van, de most már gyorsan elkopik mert havi 50et kell fizetnem. Abszolút megérte.
2021. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Jelenleg több, mint 2,5 millió van. Tervezek még 6 milliót felvenni. Hála a módosításnak, megtehetem. Biztos vagyok benne, hogy megéri.
2021. jan. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mennyi a törlesztőtök?
2021. jan. 9. 00:03
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Másfél milliót vettem fel, még a harmada van belőle. Havi 30-at minimum fizetek, néha kicsit többet is előtörlesztek, egyáltalán nem érzem meg ezt az összeget. Üzleti közgazdász képzés volt. Amikor felvettem, kicsit bizonytalan voltam, de abszolút megérte, még úgy is, hogy ez még Diákhitel1 volt. Később a feleségem is abba a helyzetbe került, hogy az állami feléveit már két diplomára kihasználta, és gondolkodott még egy közgazdász mesterképzésen. Javasoltam neki is, hogy kezdjen bele és vegye fel az épp 0 kamattal futó Diákhitel2-t, ez is abszolút megérte, a végzés után egy évvel a képzés teljes költsége a két havi fizetése.
2021. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
2,5 millió lett a vége 18-ban, elég szép összegekkel fizettem vissza, de sikerült két év alatt. Durva belegondolni mennyi mindent lehetett volna venni ebből a pénzből, vagy akár már lehetne egy saját lakásom. Cserébe mivel piacképes szakmát tanultam van akkora fizetésem, hogy havi százezrével tudtam fizetni albérlet mellett és még félre is tudtam tenni.
2021. jan. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3 tenyleg? Mire meg 6 millio? Nem lesz az ugysok? Mondjuk en eddig 2,7 nel jarok es meg van egy felevem plusz utana masik bsc vagy msc 🙄 azis eleg huzos lesz de elkonyveltem magamnak h amig elek fizetni fogom xD
2021. jan. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szülő vagyok, azért vette föl a lányom, mert enélkül nehezen, vagy sehogy nem tudtuk volna neki finanszírozni az egyetemet, de mivel úgy gondolom, ez a szülő dolga, így természetesen mi fizetjük a részleteket. 2017-ben végzett, 2 millió körül volt a felvett összeg, most lenne olyan 20 körül a törlesztő, de időközben megszületett az első gyerekük, így felfüggesztődött 3 évre a fizetése, még 1 gyereket szeretnének, ezzel majd feleződik a jelenleg 1.7 millió. Így azért valószínűleg hamarabb ki fog futni a hitel. Ha 3 születne, akkor ugye egyáltalán nem kellene visszafizetni, de ez csak a nőkre vonatkozik sajnos, mint a 40 év után nyugdíj.
2021. jan. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!