Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mivan akkor ha a lakáshitelt...

Mivan akkor ha a lakáshitelt nem tudom pár hónapig fizetni?

Figyelt kérdés
Mondjuk kirúgnak a munkahelyről és csak 2 ne adj isten 3 hónap alatt tudnék újra pénzhez jutni?

2021. jan. 13. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hitelmoratórium alatt nagyon semmi.
2021. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De most ne a hitelmoratoriumot vegyük figyelembe.
2021. jan. 13. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Képezz tartalékot, nem szabad máról holnapra élni, ha van félrerakva több hónapnyi megélhetésre, törlesztőre pénz, akkor nem fenyeget az a veszély, hogy felmondják a lakáshiteledet.
2021. jan. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fikcióként a tartalékképzés valóban jó módszer. De erre az esetre akár biztosítást is köthetsz.

Ha most ilyen helyzetbe kerültél és nem vagy így "felkészülve", akkor a legelső kell, hogy legyen, hogy felveszed a kapcsolatot a bankkal és egyeztetsz vele. Neki sem érdeke, hogy fizetésképtelenné válj, meg fogtok egyezni.

2021. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem, akkor olyan könnyedén mégsem lehet elveszíteni a több éve fizetett lakást? A bank célja is az,hogy kifizessem,ha már elkezdtem törleszteni. Még nincs lakáshitelem majd a jövőben valószínű,hogy lesz.
2021. jan. 14. 08:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha lesz hiteled, akkor mindig legyen pár havi megélhetésre elegendő megtakarításod is, plusz köthetsz biztosítást munkanélküliség esetére, fizetik helyetted a törlesztőt. Másrészt, ha bajba kerülsz azonnal hívni kell a bankot és elmondai, nem sumákolni, mert akkor nem fognak komolyan venni. Sokszor meg lehet beszélni, pláne ha korábban megbízhatóan fizettél.
2021. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos a legtöbb embernek nincs több havi tartaléka. Bár jó lenne.


Nekem egy távolabbi családtagom esetében így volt. Elvesztette az állását, felesége még gyesen volt kicsivel. 2 hónap után nem tudtak törleszteni tovább. Ő 6 hónapig nem fizetett, nem lett semmi belőle. Azt hiszem a végén kapott valami kis kamatbírságot, de messze volt még az, hogy elárverezzék a lakást. Utána lett munkája és bepótoltak mindent.

Azt nem tudom, hogy felhívta-e a bankot, de jó ötletnek tűnik!


Sokan félnek a lakáshiteltől, de egy albérletből jóval hamarabb kirúgnak, ha nem fizeted.

2021. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kirúgnak, és nem tudod fizetni, akkor nyúlsz hozzá az előre gondosan bekészített tartalékodhoz, amit a jó évek során felhalmoztál, illetve segítségül hívod a törlesztési biztosításod, amit szorgosan fizetsz a hiteled mellé.
2021. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!