Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok biztonsági rendszerét...

A bankok biztonsági rendszerét értelmi fogyatékos emberek csinálják?

Figyelt kérdés

Ha interneten szeretnék átutalni, ahhoz kell azonosító ÉS jelszó ÉS mobiltelefon.

Ha bankban szeretnék átutalni, ahhoz kell személyi ÉS lakcímkártya ÉS természetesen a személyihez tartozó arc.


Ha mobiltelefonról szeretnék átutalni és elfelejtettem kijelentkezni előző használat alkalmával (vagy a mobil megjegyzi az azonosítót és a jelszót), akkor nem kell semmi más a mobiltelefonon kívül.

Ha bankkártyával szeretnék fizetni, szintén nem kell semmi más a bankkártyán kívül.


Szóval?


2021. jan. 15. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindenki olyan zseni, mint te :)

Ahhoz, hogy moblról utalj, először fel kell oldani a képernyőzárat. Ahhoz vagy ujjlenyomat, vagy arc, vagy kód kell. Szóval ugyanúgy azonosítanod kell magadat, mint a bankban, vagy a neten.

A mobilos azonosítás is azért kell neten utalásnál, hogy ha megszerzik a belépéshez az azonosítót és a jelszót, amikor beírod (mert mondjuk egy letorrentezett programmal telepítesz egy billentyűzet-figyelőt...), akkor se tudják használni, hiszen kell a mobilos kód is.

Ha elveszíted a bankkártyádat, arról te tehetsz. Ha ellopják és nem jelented be, szintén a te hibád.

2021. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Nem lehet mindenki olyan zseni, mint te"


Hát igen, sajnos nem mindenki olyan zseni, mint én.


Csak sajnos ennek én is áldozata vagyok. Egyszer bementem a bankba pénzért, mert otthon hagytam a kártyámat és ledöbbentem, amikor a pénztáros azt mondta, hogy személyivel nem lehet kivenni pénzt, a lakcímkártya is kell hozzá.

Szóval ha van egy lopott bankkártyám, azzal minden további nélkül ki tudok venni pénzt, de ha van egy saját személyim, amit arccal is alá tudok támasztani, azzal nem

2021. jan. 15. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha van egy lopott bankkártyám, azzal minden további nélkül ki tudok venni pénzt..."


És a kódot kitalálod?

2021. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rosszul mondtam, nem pénzt kivenni, hanem vásárolni. Akár boltban, akár interneten.
2021. jan. 15. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ellopják a kártyádat és jelented a banknak, akkor megtérítik a kárt. Ha bizonyos időn belül jelented, nem mondjuk 1 héttel azután, hogy használták.

Plusz ha egy lopott kártyával vásárolsz boltban, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy elkapnak, mert tudják mikor és hol használták, megnézik a biztonsági kamera felvételét és máris tudják ki volt.

Ha meg neten vásárolsz, akkor pont az ilyen esetekre vezették be azt, amit te is írsz, hogy meg kell erősítened a telefonodon a vásárlást, vagy be kell írnod a telefonodra kapott kódot.

Szóval egyáltalán nem olyan egyszerű az, mint gondolod.

2021. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!