Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végig fix kölcsön 20 év múlva...

Végig fix kölcsön 20 év múlva is fix?

Figyelt kérdés
Ha veszek fel végig fix kölcsönt és havi 80ezret kell fizetni, akkor 20 év múlva is havi 80 lesz? Semmiképpen sem emelkedhet?

2021. jan. 16. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, 20 évig ugyanannyit fizetsz. Azonban nem ártana kiszámolni, hogy ha a hiteled 20 évre szól, de 10 évet fixálsz ebből (ekkor olcsóbb a hitel), jobban megéri-e? Nyilvánvaló, hogy ha 20 évre fixálod a bank belkalkulálja a leendő inflációt stb. Magyarán, ha 10 év alatt, amíg a hiteled fix, addig végtörlesztel, akkor jobban megéri, mert olcsóbb lesz a végén a hiteled.
2021. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. jan. 16. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az nem világos, hogy ha 20 évre veszek fel hitelt és mondjuk csak 10 évig fix akkor utána mennyivel nőhet? Lehet akár a duplája is? Hogy dönti el a bank?
2021. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne amit az utolsó kérdezett. Nagyon durván meglódulhat a forint alapú hitel ha 10 év után van a kamatperiódus forduló?
2021. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, attól függ mihez van kötve a szerződésed. Pl. Buborhoz van kötve, bubor meg a banközi kamathoz.
2021. jan. 16. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Alapkamat és éppen aktuális banki ügyleti kamatok. Senki nem tudja megmondani, hogy ez hogy fog alakulni 10 év múlva.
2021. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a családtagjaimnak is inkább javaslom a végig fixet, mivel 10 év rengeteg idő, és nagyon régóta vannak - relatív - alacsonyan a kamatok. Ha történik bármi akár Magyarországon, akár a nagyvilágban, egy változó kamatozású kölcsönnél nincsen "gát", szélsőséges esetben akár duplája (vagy több) is lehet a törlesztő részlet, és az a rákövetkező tíz évre újra fix (ha olyan típusú). Szóval nem éri meg spórolni azon a pénzen, nekem a biztonság többet ér, megfizetem inkább. (Persze az is lehet, hogy nem változik semmi, és jobban járna az ember a 10 évessel, de nehéz elképzelni, hogy a jelenlegi tendencia még hosszú évekig így maradjon, hiszen tényleg régóta csökkennek / stagnálnak a banki kamatok, s ha nézünk egy statisztikát az elmúlt 30-50 évről, már ez is bőven rekordszámba megy.)
2021. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7# Nyilván igazad van, de ez azért erősen jövedelem és helyzet függő, így én nem javasolnám mindenkinek automatikusan a végig fix kamatozást, hiszen ezzel azért rengeteg többlet kamatot fizet az ember.

Ha az embernek egy piacképes, "válságbiztos" szakmája van és nagy biztonsággal veszi fel a hitelt, akkor nem éri meg végig fixáltatni. Pl. egy pár esetében a jövedelmük 10-20%-a a törlesztőjük, bármelyikük fizetéséből tudnák fizetni akkor is, ha valamelyikük kiesik, vannak tartalékaik probléma esetére és tudnak megtakarítást képezni, ami által folyamatosan tudnak előtörleszteni is. Ők előbb ki fogják tudni fizetni a hitelüket, így nem éri meg a fix kamatozás teljes futamidő alatt.

Ha valaki hitelt vesz fel, arra nem lehet általános sémát húzni. Le kell ülni, elő kell venni egy papírt és számolni kell a saját lehetőségeire mérten. Minden oldalról átgondolni, megfontolni. Még akkor is jöhet valami váratlan, de ha nem csak aláírok felelőtlenül egy papírt a bankban, amit nem is értek, akkor kisebb eséllyel lehet később problémám. Ha tervezek előre, akkor kitudom számolni mikor tudom végtörleszteni a hitelem (némi biztonsági tényezővel számolva). Ennek fényében érdemes megválasztani a fix kamatperiódust. Ha én tudom, hogy 6-7 éven belül végtörlesztünk legrosszabb esetben is, akkor 5 évest fogok választani, mert az 5. év fordulójára annyira kevés lesz már a tőketartozásom, hogyha megduplázódik a törlesztőrészletem arra a kis időre, akkor sem vág földhöz a helyzet.

2021. jan. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!