Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen befektetési formát...

Milyen befektetési formát javasolnátok?

Figyelt kérdés

Olyan befektetést keresek, ami nem jár folyamatos foglalkozással, hogy nézzem, hogy hogy alakul a piac, mikor adjak, mikor vegyek. Vagy nem olyan, mint egy ingatlan vásárlása és kiadása, ami szintén plusz tennivalóval és adminisztrációval jár.

Minimális kockázatot vállalnék csak, így ennek megfelelően nyilván nem is várok nagy nyereséget, csak jobban szeretnék járni, mintha parkolna a pénzem a bankszámlámon.

Előléptetés miatt tavaly óta jelentősen ugrott a fizetésem, így tavaly kifizettem a lakáshitelem, így most havi szinten 7-800ezer forintot félre tudok tenni. Ez nem sok pénz nagy dolgokhoz, de túl sok ahhoz, hogy ne kezdjek vele valami értelmeset.

Egyelőre fel akarok építeni tavaszig egy kényelmes likvid tartalékot, utána pedig minden hónapban - amennyiben nincs nagyobb váratlan kiadásom - félre tudok tenni egy ekkora összeget.


Én a MÁP plusz-t nézegettem, rengeteg cikk szerint jó befektetés, de ezek több éves cikkek, nem tudom mennyire változott azóta a helyzet és mennyire változhat a következő 4-5 évben.

Egyáltalán lehet - és érdemes - olyan konstrukcióban megtakarítani, hogy minden hónapban a fenti összeget befektetem MÁP plusz-ba?



2021. jan. 20. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Annak a feltételnek, amit leírtál a MAP+ tökéletesen megfelel.


Ha kb 3 hónapot bent van, akkor már több hasznod lesz rajta, mint amennyit a bankszámla vagy egy mezei lekötés fizetne (érdemes a kincstárnál nyitni, mert ott ingyenes a számlavezetés).


MAP pluszt érdemes akár kisebb összegekben is venni, úgy működik, hogy minden héten új sorozat van. Nyilván nem 100 forintjával, de egy 50-100 ezres tétellel már szerintem nyugodtan lehet vásárolni, nem kell megvárni, hogy sok százezer összegyűljön.

2021. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jah, és a map+ a kezdetektől ugyanazzal a konstrukcióval megy, változni is igazából csak a jövőben kiadott sorozatok tudnak, amit már megvettél, az végig ugyanazzal a feltétellel megy.


(persze, bármikor hozhatnak egy törvényt, ami visszamenőleges hatású, de ezt ugyanúgy megtehetik a bankszámládon lévő pénzzel, szóval ettől kár parázni)

2021. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!