Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ilyen céllal...

Szerintetek ilyen céllal megéri bankbetétbe lekötni a pénzt?

Figyelt kérdés

Van némi félretett pénzem, de egy kicsit aggaszt, hogy csak úgy ott áll a bankszámlámon. Ezért arra gondoltam, hogy lekötöm a bankon belül, bankbetétbe. Tudom, hogy ott lósz@rt sem kamatozik, és nem is ez lenne a lényege, hanem az, hogyha esetleg ellopják vagy elveszítem a kártyámat )(esetleg valahogy lenyúlják az adatait), akkor ne férhessenek hozzá az összes pénzemhez.


Egyik barátom is ezt csinálja, és ő hívta fel a figyelmem erre a lehetőségre. Szerintetek ilyen célból érdemes lekötni a pénzt, vagy hülyeség?



2021. jan. 21. 07:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, kösd le, úgy nagyobb biztonságban van
Nem érdmes, úgysem tudnak illetéktelen hozzáférni
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"hanem az, hogyha esetleg ellopják vagy elveszítem a kártyámat )(esetleg valahogy lenyúlják az adatait), akkor ne férhessenek hozzá az összes pénzemhez."


A bankkártyát lehet napi vásárlási limitet állítani, ezen kívül pinkód híján aki megtalálja ellopja a kártyát pay-passal így is csak limitált mennyiségben tud fizetni.


Ellopott bankkártya adatokkal már nem tudnak visszaélni, mert szinte mindenhol telekód vagy banki okos appos azonosítás szükséges a fizetéshez.


Ha már nagyon leakarod kötni, akkor inkább vegyél álampapírt, az se fizet annyira sokan, de magaslatokkal többet, mint egy bankbetét.

2021. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Abszolút butaság és látszik, hogy nem értesz egyelőre a pénzhez se technikai dolgokban, se teljesen mentalitásban még.


Ezzel a barátoddal pedig kb a vak vezet világtalant mondás jut eszembe rólatok. Ő sem ért hozzá, de kitalál valami hülyeséget és mivel te sem értesz hozzá ezért lelkesen követed.

2021. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem butaság, de ahogyan az 1es is írja, vannak jobb megoldások is.

A lekötéssel és az állampapírral az a gond, hogy ha hirtelen szükséged van a lekötött összegre, akkor az nem megy egyik pillanatról a másikra. Ha van a bankodnak megtakarítási számlája, akkor nyiss egy olyat és azon elkülönítve tarthatod az összeget és amikor szükséged van rá, akkor internetbankban egy perc alatt átutalhatod a folyószámlára a szükséges összeget.

De igaza van 1esnek abban is, hogy ellopott kártyával/kártya adatokkal annyira nem egyszerű manapság pénzhez jutni. Ráadásul ha el is lopják és valahogyan tudnak a számládról pénzhez jutni, a bank legtöbb esetben megtéríti a kárt. Persze volt arra is példa Magyaro.-on (nem is egyszer), hogy valakinek az összes pénzét, még a lekötöttet is lenyúlták úgy, hogy új sim kártyát kértek a szolgáltatótól a tulajdonos nevében és arra kapták a belépéshez szükséges kódot, miközben a tulaj csak azt vette észre, hogy nem tud telefonálni, nem működik a telefonja.

Ha ujjlenyomatos/arcfelismerős telefonod van, akkor ezt a "trükköt" nem tudják nálad használni.

2021. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak nincs sok értelme, hogy milliók üljenek a bankszámládon. Én a feleslegből állampapírt veszek a webkincstár oldalán, ha meg mégis kell a pénz, akkor visszautalom a bankszámlára.

Így nincs szem előtt, és valamit kamatozik is.

2021. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem milliókról van szó, egyelőre pár százezerről :D Attól nem félek, hogy nem tudom megállni és elköltöm, ilyen gondom sosem volt.


Állampapírban pont ezért nem gondolkozom egyelőre, mint amit a 3-as mond, hogyha hirtelen szükség lenne a pénzre, akkor bármikor hozzá tudjak férni (egyébként a bankbetétre is azt írták, hogy bármikor feltörhető, persze a kamatot így bukom, de ez nem érdekes). Ez az összeg nekem úhgymond "vésztartalék", tehát nem olyan felesleg, amihez 100%, hogy évekig nem kell hozzányúlnom. Plusz szerintem 1 millió alatt nagyon nem is érdemes állampapírba fektetni.


A megtakarítási számla viszont nem rossz ötlet, ennek utánajárok.

Igen, szerencsére ujjlenyomatolvasós a telefonom, és ugyanúgy az ujjlenyomatot használom a banki tranzakciók jóváhagyásához is.


(Egyébként ma még lehet másnak a nevében új SIM kártyát kérni?)


Szóval azt mondjátok, hogy így biztonságban van a pénzem a számlán is?

2021. jan. 21. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert egy alszámlán van a pénz, nem magán a számlán. Ha valaki ellopja a bankkártyádat akkor nem férnek hozzá.
2021. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, a "más nevében" új SIM-et nem úgy értettem, hogy odamentek a Telekomba és azt mondták, hogy xy nevében kellene nekik sim, mert xy elveszítette, hanem valamilyen megbízással ha jól rémlik az eset.

Nem olvasom el újra, ha érdekel, akkor itt az egyik eset: [link]

2021. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!