Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektetnéd a folyamatos...

Mibe fektetnéd a folyamatos megtakaritasodat?

Figyelt kérdés
Havonta tennék félre nyugdíjas évekre. Evi 10% hozamot szeretnék elérni minél biztonságosabb befektetéssel. Lehetséges? 🤔

2021. jan. 31. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
10%-os biztonságos befektetés jelenleg nincs.
2021. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Bitcoinba. Nem tudom mit jelent szamodra a biztonsag, ha felsz a volatilitastol akkor lehet hogy rosz, de ha hosszu tavon garantalt befektetest keresel, ennl jobbat nem talalsz.

( Nem az a kommentelo vagyok aki fel a kockazattol vagy soha eleteben nem fektetett be, boven 600 szazalek felett van a bitcoin befektetesem erteke )

Le leszek pontozva, de nem erdekel :) gazdagga akarok valni, nem 100 szazalekos zold kezet elerni ezen a forumon

2021. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#2-es, tőlem ment a zöld. DE! Jellemzően azok a kérdezők, akik biztonságos befektetést keresnek nyugdíjas éveikre, azok szerintem nem fektetnek bitcoinba.

Még én sem, pedig jelenleg pármilliót bele tudnék tolni, ami nem hiányozna sehonnan a költségvetésemből. Valahogy számomra ez még mindig valami olyan, amit nem tudok hova tenni, pedig látom, hogy az elmúlt 10 évben már bizonyított.

2021. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Koszi 3 as :), sose keso utananezni annak hogy hogyab mukodik, miert mukodik, mi mit jelent. Vannak a neten egyetemi kurzusok amik csak errol szolnak, MIT open courses cyptocurrency pld, Chamath Palihapitiya velemenyet is erdemes a temaba megnezni, Elon paparol nem is beszelve. Szerintem ha van idod es tudasvagyad mindenkepp aldozzal ra hogy utananezz, legrosszabb esetben tanulsz valami ujjat, lwgjobb esetben meg ^^

2021. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A bitcoin jó játéknak, de azért egy hosszútávú megtakarítást nem ebben képzelek..


Tudom, hogy sok a 10%,pont ezért írtam ezt.

2021. jan. 31. 11:41
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4. attól, mert tanítanak valamit, ami létezik, az nem azt jelenti, hogy az egy biztonságos befektetés. A tőzsdéről is van millió különböző előadás, képzés, stb., mégsem tartja senki biztonságos befektetésnek.
2021. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A növekedési ráta folyamatos növelésébe.
2021. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Kiskockázatú, kis hozamú de biztos befektetesbe.


Állampapír, kötvény. Ha mininmalizalni akarod a kockazatot érdemes olyan befektetést, portfóliót összerakni amiben többféle befektetési mód is van, bizonyos %ban részvény is.


Bankoknál vannak ilyen lehetőségek ha van mondjuk 5 millió ft-ot egy kis része részvény v törtrészvény, egy része x féle kötvény, egy harmadik része meg mondjuk kötvény.

Ezek mondjuk 2-3-4%-os (persze ez sok mindentől függ) évi hozamot tudnak biztosítani.


Arra azonban oda kell figyelni hogy az sem mindegy mekkora az infláció mértéke, persze ezt nem tudod befolyasolni, de sok ember nem veszi figyelembe.

2021. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vannak tőkegarantált befektetési alapok is, amik a befektetett tőke 90-100%-át garantálják, azaz a legrosszabb esetben (pl. a 100%-ban garantáltnál) annyi történik, hogy lejáratkor visszakapod a befektetett pénzedet, egy fillér plusz nélkül (a 90%-osnál meg 10% veszteséggel), de persze az is lehet, hogy éves 10%-os hasznot hoz az alap.

Ez se a legbiztonságosabb, hiszen ha visszakapd 2-3 befektetés után a befektetett pénzedet és semmi többet, az az inflációval veszített az értékéből.

Viszont ezek az alapok kötvényekbe, részvényekbe, állampapírokba feketetnek, tehát elméletileg magasabb hasznot hoznak, mint a sima állampapír, viszont a kockázat is magasabb.

2021. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%
Részvénybe. Nézd meg melyeknek volt az elmult 10 20évbe a legjobb hozamuk. na abba.
2021. febr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!