Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell a Transferwise-nál...

Saci13 kérdése:

Hogyan kell a Transferwise-nál magyar bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés
Kártyám az van már régóta, de most szeretnék bankszámlát is nyitni hozzá itthon.

#TransferWise #magyar számlanyitás
2021. febr. 10. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha van kártyád, annak eleve kell lennie egy folyószámlának mögötte. Magyar bankszámlát meg magyar banknál tudsz nyitni.
2021. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sehogy, max összekapcsolni. A Transferwisenak semmi köze nincs a magyar számládhoz.
2021. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

@ITGuy


Megnyugodtam hogy nem csak nekem teljesen zavaros, hogy mit is szeretne a kérdező.

2021. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xswerdy ***** válasza:

nagyon nem vagytok képben. A kérdező egy olyan számlaszámot szeretne, ami úgy épül fel, mint egy magyar bankszámlaszám (3*8 számjegy), ha más oda utal, az belföldi utalásként teszi, de a transferwise a szolgáltató. Lehet, hogy első hallásra furcsa, de van ilyen számla. "többpénznemű számla" néven fut a Transferwise-nál, a honlapon ezt kell kiválasztani. Azt nem tudom, hogy akinek már van kártyája (és mögötte egy számlája), hogy neki kell-e valamit tennie, vagy az ő számlája már automatikusan többpénzneművé vált, miután bevezették ezt a szolgáltatást. Belépve a netbankba bizonyára látszik, lehet, hogy már meg is van a Ft számlád.


Egyébként a számla csak felépítésében magyar, de nem kell pl. tranzakciós illetéket se fizetni. Illetve céges számla esetén nem történik meg automatikusan a bankszámlaszám lejelentése a cégjegyzék felé, és ha cégként bankszámla nyitásra kötelezett vagy, akkor kell egy másik számlát is nyitnod belföldön.

2021. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rosszul tudjátok, nem tudom mióta, mert én nem régóta használom, de tud biztosítani magyar számlaszámot is. Valami kisebb összeg befizetését kéri.


Amúgy külföldi számlaszámokat is tud adni, ami igen nagy előny, ha valaki külföldi utalásokat fogad.

2021. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egy ideje van giro szám a TW-nál.
2021. febr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tavaly ősz óta a Tranferwise-t összekapcsolták a magyar bankrendszerrel és 120...-szal kezdődő 3×8-as bankszámlaszámot osztanak.

Azóta már meg is találtam a sajátomat az applikációban, és van neki IBAN-os formátuma is, így használható HUF>HUF vagy HUF>deviza és deviza>HUF utalásokara is.

2021. febr. 11. 00:45
 8/10 anonim ***** válasza:

120 biztos nem lehet a kezdete mert az a Raiffeisen banké.


Tranzakciós illetéket bármelyik valódi bank is elengedheti úgy hogy ő állja, nem hárítja az ügyfélre.

Nekem is volt ilyen számlám még hat évvel a tranzakciós illeték bevezetése után is.

2021. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
126 -al kezdődik, nekem is van ilyen számlaszámom.
2021. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8: egyébként a rafi nyújtja a hátteret.
2021. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!