Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan juthatnánk legkedvezőbb...

Hogyan juthatnánk legkedvezőbben hitelhez lakásvásárláshoz?

Figyelt kérdés

Párommal jelenleg albérletbe élünk, de legkésőbb 4 éven belül szeretnénk venni házat. A környéken lévő, igényeinknek megfelelő házak 35 milla körül mozognak. 1,5 millió önerőnk van jelenleg, egy hónapban max. 150.000 Ft-ot tudunk megtakarítani. Nem tudjuk merre induljunk, hogy a lehető legkedvezőbb és leggyorsabb módon hitelhez jussunk, amit törleszteni is tudunk.

Sokmindennek utánaolvastunk, Fundamentás ügyintézővel beszéltünk, de csak egyre jobban összezavar a töménytelen információ. Nem igazán átláthatók számunkra a lehetőségek, főleg hogy nyilván minden ügyintéző a saját pénzintézetét részesíti előnybe.


Ha egy hozzáértő és/vagy tapasztalatokkal rendelkező személy tudna érdemben segíteni nekünk, azt nagyon megköszönném. Bármilyen lehetőséget (babaváró, CSOK, Fundamenta, stb..) meghallgatok. Akár privátban is.


Előre is köszönöm!



2021. febr. 10. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogunk tudni Neked érdemben segíteni, ugyanis ha 4 éven belül akartok lakást venni, az túl sok idő ahhoz, hogy tanácsot lehessen adni: napról napra változnak a rendelkezések. Mondanám a babaváró hitelt, mint önerőt, de azt írod, a "párom", ebből nem derül ki, hogy házasok vagytok-e és azt csak a jövő év végéig lehet igénybe venni. Addig lehet még számtalan más hitelezés, "felpörgetés", stb. A leglényegesebb viszont a kettőtök jövedelme és hogy mennyi az önerő? Egy 35 milliós háznál nem árt, ha 25-30 % önerő van.
2021. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából, amint adottak a feltételek és lehetséges, költöznénk. A 4 év a max, amit tudunk "várni", mert azután szeretnénk kisbabát, amit már a saját lakásba szeretnénk.

Még nem vagyunk házasok, de ha az adott támogatáshoz szükséges, akkor összeházasodunk gyorsan. Egyébként is csak gyors, kéttanús, polgári esküvőt akarunk.

Néztük a babavarót, jelenleg a házasságot leszámítva megfelelünk az elvárásoknak. A lejárati idő miatt is szeretnénk tudni, hogy mi lenne a legkedvezőbb megoldás jelenleg, mert ha a babavárós verzió, akkor intézkednünk kéne hamar ugye.

Összjövedelmünk 550.000 Ft

2021. febr. 10. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

"Összjövedelmünk 550.000 Ft"


Nettó vagy bruttó?


Jelenleg akkor úgy néz ki a helyzet, hogy van egy párkapcsolat - ki tudja, mennyi idős - ahol "érdekből" összeházasodnátok és "érdekből" beleugranátok abban is, hogy gyerek lesz 5 éven belül.


De ez ugye még mindig nem elég, mert a CSOK-os lakáshitelt is fel kell venni, ahol meg 10 évet ugyanabban a lakásban kell eltöltenetek - ha elváltok vagy bármi jön közbe, a TELJES HITELT vissza kell fizetni, egy összegben.

2021. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
550 ezres jövedelemre nem fogtok kapni 29 milliós hitelt, főleg vidéki ingatlanra nem. Szerintem a Funadmenta nem rossz, plusz igyekezzetek minél több önerőt gyűjteni.
2021. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
így sehogy
2021. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

4-es, láthatóan nem vagy tájékozott a hitelekben: miért kellene 29 milliós hitel?

- babaváró hitel, ha mind megkapják, 10 millió, mely akár önerőként is felhasználható

- a CSOK-os lakáshitelnél 10+10 millió ft-ot kaphatnak, ebből 10 milliót szinte ingyen, ha teljesítik a feltételeket: gyerekvállalás+ 10 évig ott laknak, nem válnak el, stb.

Máris "van" 30 milliójuk, ha születik 3 gyerek, akkor ebből végül "csak" 10 milliót kell visszafizetni.


Kérdező, ennek ellenére azért azt mondom: nem tudom, mióta vagytok együtt a pároddal, de nagyon-nagyon jól gondoljátok meg és csak akkor ugorjatok ebbe bele, ha nagyon stabilnak érzitek a kapcsolatotokat, ugyanis ezután - BÁRMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT (pl. pandémia, munkahely elvesztés, hosszútávú betegség, stb) 10-20 évig EGYÜTT kell nyögni a terheket, ha bármi nem jön be, pl. nem születnek meg időre a gyerekek, stb. máris bukta van és sokkal többet kell visszafizetni.

2021. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3-as: Nettóban írtam.

9 éve vagyunk együtt. Igen, ha úgy vesszük "érdekből" házasodnánk. Mert számunkra egyáltalán nem oszt nem szoroz, hogy házasok vagyunk-e vagy nem. Szeretnénk 2 gyermeket.


Igen, amiket leírtál azzal mi is tisztában vagyunk..


Aki konkrétabb, segítőszándékú kommentet ír, annak továbbra is köszönöm!

Köszi 6-os!

2021. febr. 11. 14:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi önerőtök van/lesz?

A CSOK-nak, babavárónak utána tudsz nézni, elég sok oldalon leírják fekete-fehéren, hogy mit adnak és mit várnak érte.

Lakáshitellel kapcsolatban érdemes különböző kalkulátorokat nézegetni a neten. Beírni, hogy mennyi pénzre van szükségetek és ezt mennyi idő alatt szeretnétek kifizetni.

Én a fundamentát és egyéb lakáscélú megtakarítást mostmár elkerülném, ha nincs 2017-2018 (nem emlékszem melyik évben szüntették meg) előtt kötött lakástakarékotok. Nincs különösebben értelmük.

Szóval nézegetni a hitelkalkulátorokat, összehasonlítgatni, közben a legolcsóbbnak hozott bankok saját kalkulátorait is érdemes megnézni, összehasonlítgatni. Nem olyan ördöngős. Mindig van 1-2 bank, akik éppen olcsóbb konstrukciókat kínálnak. Adott banknak nyilván mindig részre hajlik a keze, ahogy a különböző "független" ügyintézőknek/tanácsadóknak is, hiszen jutalékot kapnak az eladott termék után. Nyilván azt sózzák rád, ami után több a jutalék.

Ez igaz az online kalkulátorokra is, nyilván azt dobja kiemelt ajánlatnak, amelyik többet fizetett érte. Ezért mindig érdemes több oldalt is összevetni és a bankok saját honlapjain is kalkulálni.

Ha hitel, akkor kétség kívül a babaváró az egyik legkedvezőbb konstrukció most (már ha összejön a gyerek).

Az viszont fontos, hogy csak a jelenlegi helyzettel tudtok nyilván mindig kalkulálni. 4 év sok idő. Pl. az elmúlt 4 évben jelentős mértékben drágultak az ingatlanok, amivel szerintem senki nem kalkulált azok közül, akik 4 éve mondták azt, hogy 4 éven belül szeretnének lakást venni. :) Nyilván ez így most blődségnek hangzik, de az ember hajlamos ezt elfelejteni.

2021. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

6-os vagyok és a 3-as is :-)

Nem tudom, mi az oka, hogy le lett húzva a válaszom: akkor még nem lehetett tudni, hogy 9 éve együtt van a kérdező a párjával, de akár azt is megkérdezhetném, mi az oka, hogy eddig nem házasodtatok össze?

Nyilván a kötetlenség (tudom, mert én is éltem párkapcsolatban)

És igen, nem véletlenül, nem rosszból írtam az "érdekből" szót, hanem azért, hogy jelezzem - ezzel óriási kötöttségebe fogtok bele, ami lehet, hogy egy idő után vagy egyik, vagy másik fél vagy akár mindkettő számára nyomasztó teher lehet (merthogy egy sok évnyi, tetemes hitel mindig nyomasztó valahol...)

2021. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Biztosak vagyunk a kapcsolatunkban. Tudom ez semmit nem mond egy idegen számára. De kerekedjünk ezen a témán most felül légyszi, mert nem erre vonatkozik a kérdés.

Szintúgy azon is, hogy miért nem házasodtunk eddig össze, de egyébként azt alább megválaszoltam. A kötetlenség egyáltalán nem játszik közre egyébként ennek a miértjében.

2021. febr. 11. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!