Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor jön a diákhitel 1 2021-ben?

Mikor jön a diákhitel 1 2021-ben?

Figyelt kérdés
Eddig minden hónap 15-én jött, viszont most újévben nem kaptam még meg. Információt se találtam róla sehol sajnos, hogy változik-e a havi folyósítás dátuma vagy csak nálam van valami gebasz. Arra is gondoltam, hogy lehet márciusban duplán jön, már nem emlékszem mikor igényeltem hogyan volt.

#diákhitel #diákhitel2021 #diákhitel1folyósítás #diákhitel1folyóstás2021 #diákhitelfolyósítása
2021. febr. 17. 11:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Végül wikipédián megtaláltam, hogy március 1-től utalnak.
2021. febr. 17. 14:14
 2/17 anonim ***** válasza:
Marc 12. de en kaptam emailt hogy marcius 1 tol ahogy a to visszaigazolja a jogviszonyt utalnak. Es h megszunik a 15. ei utalas. Mas is kapott ilyet?
2021. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, en is kaptam.
2021. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor varhato hogy mar marcius elso heteben utalnak?
2021. febr. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem ezt írták

Korábbi eljárásrendünk szerint március 12-én tudnánk legkorábban utalni Diákhitel1 és Diákhitel2 szerződések esetén, azonban az új eljárásrendünknek köszönhetően a 2020/21-es tavaszi félévtől ennél korábbi időpontban tudunk majd folyósítani, de erre is legkorábban a 2020/21-es tavaszi félévben március folyamán kerülhet majd sor. Várhatóan így március 12-ét megelőző márciusi munkanapon kerülhet folyósításra az összeg, de jelenleg még pontos dátumról nincs információnk.

2021. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem ezt irtak:


Az új eljárással lehetővé válik az, hogy amennyiben a központi adatbázisban az Ön aktív – adott tanulmányi félévre beiratkozott/bejelentkezett – hallgatói jogviszonya már szerepel (tehát intézménye az Ön beiratkozása után erről információt szolgáltatott a FIR felé), úgy az Ön diákhitelét akár napokon belül folyósítsuk. Ezzel a megoldással akár már a tanulmányi félévek első hónapjaiban is a beiratkozás után néhány nappal pénzhez juthat (a 2020/21-es tanulmányi év II. tanulmányi félévének első folyósítására 2021. márciusában kerül sor).

Ezzel a változással tehát értelemszerűen megszűnik az a gyakorlat, hogy az adott félév első folyósítása mindig az adott félév 2. tanulmányi hónapjának 15. napja. Ehelyett a folyósítás a hallgatói jogviszony igazolás után néhány munkanapon belül megtörténik.

2021. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is megtaláltam ezt az e-mailt és aktív a hallgatói jogviszonyom így gondolom most már csak várni kell és bármikor megérkezhet.
2021. márc. 1. 00:44
 8/17 anonim ***** válasza:
Most jon a legrosszabb resze 😅🥲 minden nap azt hiszed h na na akkor ma utaljak aztan megse
2021. márc. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát igen :/ Nekem albérlet fizetéséhez kéne és kicsit necces így most, hogy februárba nem jött.
2021. márc. 1. 10:04
 10/17 anonim ***** válasza:
En ezt ki fogom centizni megint attol tartok, ahogy magamat ismerem 12. re fog elfogyni a penzem😀🤷🏽‍♀️
2021. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!