Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azt meg lehet csinálni, hogy...

Azt meg lehet csinálni, hogy Revolutra utalja a munkahely a fizetésemet?

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Mivel külföldi bankszámla, ezért magyar munkahely nem hiszem hogy fog rá utalni.
2021. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem.

Munkáltató magyarországi valódi bankban nyitott folyószámlára tud és fog utalni.


Van elég sok bank és sokféle számlakínálata, válassz azokból.

2021. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Rövid időn belül kifut ez a Revolut marhaság, éppen most emeltek ők is az árakon.
2021. febr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Butaság lenne, mert zárolhatják a számládat pénzmosásra hivatkozva, és olyan papírokat kérhetnek, amitől ketté áll a ******
2021. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Én is hallottam a számla zárolásokról Revoluton, de azok csak nagyon extrém esetekben fordultak elő úgy tudom és ott már dollár milliók voltak a számlán így a pénzmosás gyanúja valahol érthető volt. Egy átlag felhasználót nem hiszem, hogy ilyesmi fenyegetne, persze jobb félni mint megijedni.
2021. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon számtalan bank van ami ingyenes, ha megy rá jövedelem. Szóval ez hülyeség lenne.
2021. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

ma 10:17


Sajnos nem így van.

Különböző és nem egyértelmű okok miatt zárolják. Akár rendszeres kisebb összegű utalások miatt is, stb...


Igazából a gond a pénzmosás és terrorizmus finanszírozás megakadályozása elleni jogszabályokból ered amiket nekik is be kell tartaniuk.

Viszont ügyfélszolgálat, normális szervezetrendszer, stb... nélkül ez túl nehéz.

A valódi bankok kényelmesen le tudnak ellenőrizni mindent illetve ha mégis gond merül fel be kell menned és akkor személyesen leigazolod.

Revoulutnál ilyen nincs.


Saját magát védi a Revolut, inkább zárol és akkor neki nem lehet gondja vele.

Ő maga sem tudja hogy milyen dokumentumokat kérjen be (és főleg az hányféle nyelven lehet, amire nincs szakembere aki megértené). Ezért feloldani nem is fogja a zárolást, mert te ügyfélként nem tudsz olyat bemutatni neki.



Megtörtént eset, hogy egyik ismerősöm utalt pénzt egy afrikai országba a magyarországi Raiffeisen bankból. Behívták a fiókba, nyilatkozatot töltöttek ki vele, hogy milyen célból, stb, stb, stb...

Addig az utalás (amit netbankon kezdeményezett) várakozott. Ezután jóváhagyták.


Egyébként semmi törvénytelent nem tett, csak szokatlan volt.


A Revolut ilyenkor mit csinál?

Zárol. Az a legegyszerűbb és legbiztosabb.


Nem ismeri a magyar dokumentumokat, jogszabályokat, lehet, hogy olyan dokumentumot kér be, amit Magyarországon nem bocsátanak ki. Amit tudnál beszkennelni és elküldeni, azt ők nem ismerik.

Ezért nem oldják fel a számlád zárolását.

A pénzt elbuktad.


Nem éri meg. Nem olyan kevés ilyen eset van.

Oké, nem 10-ből 1, de ha csak 1000-ből 1, akkor is szeretnél-e az te lenni?



És nem tartoznak a magyar hatóságok felügyelete alá sajnos, így még külső segítséget sem vehetsz igénybe. Nem fordulhatsz az MNB-hez, stb...

2021. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Kösz hetes, pont akartam revolut számlát nyitni de így már nem fogok. Ez durva.
2021. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Mindenben van némi kockázat nyilván. Én már évek óta használom és ismerőseim is. Nagy összegeket nem tartok rajta max. pár százezret. Soha nem zárolták még, ismerőseimnél se tudok ilyenről.


Nekem azért hasznosabb mint egy normál bankszámla, mert plusz egyéb hasznos funkciói is vannak pl. a tőzsdézés és a kripto. Én mindkettőt használom és nekem így praktikusabb ez a rendszer.

2021. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

Revolut nem ad saját névre szóló magyar bankszámlát, Transferwise viszont igen és oda munkabér is mehet minden további nélkül.

Róluk nem hallottam még, hogy tömegesen zárolnának ok nélkül számlákat és van magyar nyelvű ügyfélszolgálatuk is.

2021. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!