Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy hitel társam és...

Ha van egy hitel társam és odáig fajul a dolog, hogy letiltás lesz akkor tőle is fogják majd?

Figyelt kérdés

Szóval megszívtam…

Anno 18 évesen rám erőltettek a szüleim egy hitelt a Providenttől…

Akkora volt a hitel, hogy kellett hozzá egy társ és ez az apám testvére volt.

Azt mondták neki, hogy nyugodjon meg nem rakják a saját fiukat tartozásba és fizetni fogjak csak vállalja el…


Hat nem fizették…

Nekem meg levelet küldött valami behajtó még nem vettem fel…


Eddig sem szívleltem a szüleimet…

Nekik évek óta fogják a fizetésüket…

Tiltakoztam, hogy nem akarom, de rám erőltettek…


Mire számítsak? :/

Tudom hogy én írtam alá…

De ez a harmadik hitel volt onnan…

Az előző kettőt kifizették… Ezt nem…

A provident is egy köcög cég! Az első hitelnél se munkám sem semmim nem volt mégis adtak…



2021. febr. 22. 23:52
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Még nincs végrehajtási eljárás alatt…
2021. febr. 24. 16:44
 32/35 anonim ***** válasza:

#31

Bakker....

"Nekem meg levelet küldött valami behajtó még nem vettem fel..."

Ezt írtad a kérdésben.

Most akkor mi a bánat van???? Ha már segítséget vársz akkor legalább rendesen írd le.


Amúgy:

Az első általad linkelt képen szerepel:

"A jogosult megvásárolta a kötelezett TELENOR MAGYARORSZÁG ZRT.-vel szemben fennálló tartozását."


Vagyis végrehajtás alatt van. Vedd fel a levelet.

2021. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Ez a levél volt az!

A jogosult a behajtó cég.

Végrehajtás csak akkor lesz belőle ha 15 napon belül (fmh amit a közjegyző a behajtó kérésére küldött, kézhezkapástól) nem reagálok rá semmit, nem fizetem ki, nem kérek részlet fizetést.

Ha nem reagálok akkor megy a bíróságra az ügy… és ha ott elfogadják a behajtó kérést akkor lesz végrehajtás alatt, nem?


A behajtó és a végrehajtó nem ugyanaz.

Az első egy kis bzi cég a másik meg egy hivatalos személy, szerv akinek minden jogosítványa meg van az intézkedéshez.

2021. febr. 24. 20:37
 34/35 anonim ***** válasza:

"Az, hogy itt ott amott elévül az már nem játszik, mivel végrehajtási eljárás alá került."


Nem került még végrehajtás alá, csak egy behajtó cég vette meg a szolgáltató követelését. Végrehajtás alatt akkor lesz, ha egy önálló bírósági végrehajtó kezdi el behajtani azt (ÖBV).


Az elévülés mindig játszik. Ha a feltételnek megfelel akkor akár el is évülhetett. Viszont nem ismert a "múlt", ezért ebben érdemben nem tudunk semmit mondani. Viszont az tény, hogy elévült követelést ostoba lenne, ha egy behajtó cég megvenne. Minek? Kifizet a szolgáltatónak bizonyos összeges azért, hogy soha ne jusson a pénzéhez, mert elévült követelést vásárolt meg? Szinte biztos, hogy nem évült el. Ha mégis, akkor én kérek elnézést!

2021. febr. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Van fejlemény?
2021. aug. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!