Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! Milyen megtakarításba...

Üdv! Milyen megtakarításba fektethetném a pénzemet havonta?

Figyelt kérdés
Hamarosan külföldön fogok élni és dolgozni annak céljából, hogy egy lakásra összegyűjthessek a jövőbeli családomnak. Havi fix maximum 40-50ezret tudnék ebbe a dologba fektetni (nyilván azon felül is marad pénzem, de azt csak simán gyűjteném a számlákon) Úgy látom, hogy annyira már nem éri meg a Fundamenta, mert már nem jár rá állami támogatás.

2021. febr. 24. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Tedd bitcoin-ba es legyel turelmes.
2021. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Tedd be állampapírba, enni nem kér, és bármikor hozzáférhető.
2021. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
"Tedd bitcoin-ba es legyel turelmes." ... és nézd ahogy szépen elpárolog...
2021. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A Bitcoin szerintem nem lenne hülyeség ha visszamenőleg 3evre fektetem be kb. De ugyebár akkor is csak lutri lett volna így visszagondolva mint most, hogy vajon nyerek-e rajta
2021. febr. 24. 21:22
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha utananeznel a bitcoinnak akkor tudnad hogy nem lutri az semmilyen aron, de aki itt ker befektetesi tanacsot az csak annyira is ert hozza... En mar 2018 ban mondogattam itt hogy bitcoinba fektessenek az emberek... Szerencsere nem trollkodasbol csinalom hanem tenyleg be is fektetek ha mar arrol dumalok...


Amugy meg szerinted elon musk miert vett bitcoint? Szerintem nem azert mert 2-3-4 eves tavon arra spekulalna hogy leesik az ar....

2021. febr. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
5-ös... Ne hasonlítsd már magad egy olyan emberhez aki egyetlen twittel fel tudja nyomni egy poénból létrehozott kriptovaluta árfolyamát is... Meg aki a világ 10 leggazdagabb embere között van... Ő ezért vesz bitcoint, mert annyi pénze van hogy nem tud vele mit kezdeni. Nyer vele oké, nem nyer vele az sem fogja földhözvágni. De erre alapozni egy kisembernek a befektetését az szimplán ostobaság.
2021. febr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szite minden banknál van rendszeres befektetési program, ami pont erre való. Én pl. az Ersténél vezetem az értékpapírszámlát, ott úgy működik, hogy a befekteni kívánt összeget havonta beutalod, a közleménybe beírod az azonosítód, meg annak a csomagnak a kódját, aminek a befektetési jegyeit meg akarod venni, és ők ezt automatikusan befektetik. Ha minimum 20 ezret utalsz be, akkor a számlavezetési díjat is elengedik, persze az alap vételi díját ki kell fizetni. Akár több alapra is adhatsz egyszerre megbízást, elég rugalmas.

(Igen, ezeken nem fogsz annyit keresni, mintha a Bitcoin lufit fújnád a kidurranás előtt, viszont nem is fenyeget akkora pofáraesés, mint a kriptohuszárokat, amikor majd összedől ez a marhaság...)

2021. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hülyebiztos és megbízható - igaz keveset fizető - konstrukciót akarsz, inkább MÁP-ot vegyél. Bitcoin meg ezek klasszisokkal kockázatosabbak.
2021. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
6 os, mint ahogy eddig is, az ido majd megmutatja kinek lesz igaza. 2-3 ev mulva majd visszakommentalok ide ha el nem felejtem, csak hogy lassuk kinek lett igaza
2021. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Külföldön nagyon mennek a különböző magánnyugdíj pénztárak és befektetési alapok. Ezekről azt érdemes tudnod, hogy még egy Magyar Állampapírral is jobb hozamot érhetsz el náluk, mivel az ilyen konstrukcióknál túlságosan sok ember veszi le a marzsát a pénzedből (hiszen a te pénzedből fizetik ki a közvetítő jutalékát, a befektetési alap jutalékát - gyakran duplán, mivel sok alap azt csinálja, hogy saját magába forgatja vissza a pénzt - és ezen felül még adóznod is kell az állam felé).


Ami jobban megéri hosszú távon (értsd: 10-40 év távlatában): S&P 500 ETF. Ez az 505 legnagyobb amerikai nagyvállalat részvényeit foglalja magában. Olyan, mintha vennél 505 db különálló részvényt egy kosárban (diverzifikáció). Hogyha hihetünk az elmúlt 50 év statisztikáinak, akkor hosszú távon évi 6-8% hozamra számíthatsz.

Ami miatt kockázatos: ha 10 évnél rövidebb időtávon fektetsz be, akkor szinte biztos bukta lesz. Jelenleg minden eszköz ára az egekben van - az S&P 500 ETF-et is beleértve. Amint vége a Koronavírusnak és a jegybankok befejezik ezt az őrült pénznyomtatást, amivel jelenleg fújják fel a piacot, számítani lehet rá, hogy mindennek az ára drasztikusan be fog zuhanni. Szóval a részvényekbe, kötvényekbe, kriptovalutába, ingatlanba csak akkor szállj be most, ha hosszútávon gondolkodsz! Másként iszonyatos bukás lehet a vége!

2021. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!