Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Beleszámít a 3 év TB biztosíto...

Beleszámít a 3 év TB biztosított időszakba?

Figyelt kérdés

Sziasztok

2018 szeptembereben kezdtem a melóhelyemen, előtte munkanélküli képzésen voltam, ez beleszámít a 3 évbe?


2021. febr. 25. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Képzés alatt volt tb-d?
2021. febr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Munkaügyi által indított képzés alatt nincs biztosítási jogviszony, vagyis a képzés nem számít bele.
2021. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pénzt kaptam utánna, bruttó volt, szóval gondolom volt, de nem vagyok benne biztos.
2021. febr. 25. 18:21
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

#2-es voltam: ki a bánatnak nem tetszett már a válaszom? ....

Kérdező: igen, kapsz utána pénzt, amit úgy hívnak, hogy keresetpótló juttatás, ami mentesít a járulékfizetés alól, de ez az időszak nem számít biztosítási jogviszonynak.

2021. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4

köszi

Tőlem plusz ment arra is.

2021. márc. 1. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A keresetpótló juttatás folyósítása alatt az ebben részesülő magánszemély biztosítottnak minősül?

Igen, a keresetpótló juttatás folyósítása időtartamára a támogatásban részesülő személy a társadalombiztosítás szempontjából teljes körűen biztosítottnak minősül. A támogatásban részesülő személy jogosult az egészségbiztosítás természetbeni ellátásait igénybe venni, a folyósítás időtartama pedig szolgálati időnek minősül a nyugdíjbiztosítás szempontjából."

[link]

2021. márc. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mit, úgy látszik, aki jobban tudja, nem meri vállalni a véleményét :D
2021. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

#6: a foglalkoztatási osztályok által indított képzések nem számítanak munakerőpiaci szolgáltatásnak. Igen, kap pénzt, de ettől függetlenül nincs biztosítási jogviszonya.

Amúgy kérdező, ha nagyon biztosra akarsz menni, és van ügyfélkapud, akkor nézd meg itt a biztosítási jogviszonyt: [link]

Vagy kérdezz utána a foglalkoztatási osztályon :)

2021. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

8/8 ma 11:08: biztosan jobban tudod, mint a hivatalos szervek és a társadalombiztosításról szóló törvény:


"3. A biztosítottak

6. § (1) E törvény alapján biztosított a kiegészítő tevékenységet folytató személynek nem minősülő

c) álláskeresési támogatásban részesülő személy,


4. Foglalkoztató:

4.3. az álláskeresési járadékban, keresetpótló juttatásban, valamint álláskeresést ösztönző juttatásban, nyugdíj előtti álláskeresési segélyben (a továbbiakban együtt: álláskeresési támogatás) részesülő, biztosítottnak minősülő személy esetén az ellátást folyósító szerv,"

2019. évi CXXII. törvény

a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetérő


"2020. március 27. napján hatályba lépett 70/2020. (III. 26.) Korm. rendelet (továbbiakban: Rendelet) felfüggeszti a munkaerőpiaci képzéseket a veszélyhelyzet idejére.


A képzésben résztvevőket érintő fontosabb információk:

A képzés résztvevői keresetpótló juttatásban részesülnek."

[link]

2021. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!