Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta Gyerek Lakásszámla...

Fundamenta Gyerek Lakásszámla megéri? tényleg 30% támogatás van?

Figyelt kérdés
2021. márc. 2. 08:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16 év 7 hónapos futamidővel szerintem rohadtul nem.
2021. márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Tényleg 30százalék, de ehhez 16évre előre el kell köteleződni. Kamatot minimálisat fizet. 16év alatt szerintem több hozama lenne ugyanennyi állampapírnak (babakötvény), hiszen az most pl évi 6 százalék körül hoz, ráadásul inflációkövető. Szóval a 30 százalék jól hangzik, de nem éri meg így sem.
2021. márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
16 év hosszú, de hozamban meg több. Miért gondolod h az állampapírnak több hozama lenne? Nem kötekedésnek szánom a kérdést, csak meg szeretném érteni, hogy mi esetleg a hátulütője a fundának. köszi
2021. márc. 2. 09:38
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

1-2. A lényeget nem mondtátok.


2-3 éve eltörölték az állami támogatást a "Fundamentára" (lakástakarékra) és azóta a Fundamenta a vásárlókat átverni próbáló termékekkel házal, mivel állami támogatás nélkül már semmit nem ér a termékük.


Kérdező, semmiképp ne tegyél hozzájuk semmi ilyen pénzt. Milliókat fogsz bukni az évek alatt ha úgy nézzük, hogy ugyanazt a pénzt sima állampapírba is tehetted volna. Nem sokkal különb ha odateszed hozzájuk a pénzt, mintha bankszámlán rohasztanád ugyanúgy lekötetlenül. Nem kamatozik igazából semmit.

2021. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azért gondolom, hogy több a hozama, mert kiszamoltam. Engem is megkeresett egy Fundás, és érdekelt, hogy mi abban nekik a biznisz, hogy adnak 30 százalékot. Nem kellett nagyon nyomozni hozzá.


Havi 20 ezres befektetésre a Fundamenta 5,2 milliót ad a végén (a hitelt most ne szamoljuk, csak a megtakarítás és a bónusz). (Szeretik elfelejteni mondani, de a Fundamentának egyszeri 1 százalékos díja van, ez nem a megtakarításodtól, hanem a szerződéses összegtől függ, vagyis ha nem veszed fel a végén a hitelt, akkor is fizeted érte a kezelési költséget, és amúgy van havi 150 forintos számlavezetési költség.) A babakötvényben ugyanez a jelenlegi hozammal 6,4t. Költség pedig nulla.

2021. márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, inkább 6 millió körül.
2021. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

utánaolvasgattam és amit írtatok ti is, most már kezd világos lenni. Inkább hagyom az egészet. Szépen hangzott az elején....

Köszönöm a segítségeteket!

2021. márc. 2. 10:13
 8/16 anonim ***** válasza:

5. De mi 30%?


Pár évvel ezelőttig az évente betett új pénzedre adtak 30%-ot (állami támogatás) meg még egy kis jelképes kamatot azon felül. Most már nincs állami támogatás, akkor mi 30%? Ezt mondom pont ezekkel trükköznek, hogy meg sem mondják/mutatják rendesen.


Aztán a valóságban kijön, hogy amúgy 2% a kamat igazából, csak addig trükköztek a számokkal, számítással, hogy valamire oda tudták írni hogy 30%.


[link]

2021. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8: a Fundamenta megtakarítási bónuszt ad a gyerekszámlára, a teljes befizetés 30 százalékát. Mióta megszűnt az állami támogatás, ezzel házalnak. De csak a 16 év 7 hónapos konstrukcióra. Nyilván az ebben az üzlet nekik, hogy befektetik magasabb hozammal a pénzed, és megtakarítási bónusz címszóval osztanak vissza 30 százalékot. Miközben befektetési alapokban tárolva 17 év alatt hozott mondjuk 80 százalékot. (Hasamra ütöttem. De az biztos, hogy sokkal többet, mint 30%).


Teszem hozzá, hogy előtte is ezt csinálták, csak még ezt a 30% aprópénzt is az állam adta és nem ők.


Egy valamire volt jó: egy generáció a pénzügyi kultúráját teremtette meg, megtanította őket megtakarítani.

2021. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

16 evre 30% nem egy nagy csoda.

Az allampapir 5 evre fizet 27%-ot. 10 evre 61-et, 15 evre meg 104%-ot, ha mindig ujrabefekteted.

Havi 5 ezret tegyel babakotvenybe havi 15-ot meg allampapirba es tobb lesz a vegen mint a fundamenta. Persze csak ha vegig nem nyultok hozza az elrakott penzhez.

2021. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!