Hogy lehet megvenni egy lakást hitelre?

Figyelt kérdés

Valahogy sosem értettem ezt a hitel dolgot.

Tegyük fel ha álmaim lakása 30-40 millió forint között ingázna akkor mennyi pénznek kell lennie nekem, hogy erre a hitelt megkapjam és ha megkaptam az azt jelenti, hogy már tulajdonképpen enyém a lakás csak vissza kell majd fizetnem a hitelt és utána már enyém mindenestül?

Budapesti lakásról van szó, és ilyen árakban vannak ott ahol szeretnék majd venni lakást.

Mennyi évbe telhet mire meglesz?



2021. márc. 3. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
A törvényi minimum 20%, de a gyakorlatban 25-30 százalék önerő is simán kellhet. 40 milliós ingatlanhoz szerintem 10-et biztos fognak kérni, és egy 30 milliós hitel törlesztőjéhez elég izmos fizetés is kell majd. A lakás a te neveden lesz, de az utolsó részletig jelzálogjoga lesz a hitelintézetnek, utána már az sem (ettől még eladható, ha muszáj). Szerintem nettó 400 ezres fizu alatt nem is adnak ennyit, de lehet ez sem elég. Minél több az önerőd, annál kevesebb hitel kell, annál kedvezőbb törlesztővel.
2021. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 30 szazalekat kell az osszegnek felmutasd, es 20 ev alatt torleszd a tobbit. Ha nem tudsz a fizudbol annyit torleszteni akkor marad az hogy tobb onreszt fizetsz
2021. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minősitenek téged is a fizud alapján és a megvásárolni kivánt ingatlant is. Ha a fizud elegendő a havi törlesztőre, akkor 20-30% át finanazorozza meg a bank az ingatlan értékének. Újépitésü ingatlan esetén 20, használtnál 30% általában. A különbözetet neked kell megfizetned.
2021. márc. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!