Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötelezhet-e az önkormányzat...

Kötelezhet-e az önkormányzat arra ,hogy a kommunális adót csak személyesen,készpénzben fizethetem ki?Se csekket,se átutalási lehetőséget nem ad.

Figyelt kérdés
Szerintem nem fair hogy nekem emiatt plusz időbe és pénzbe kerül a befizetés.

2021. márc. 12. 06:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez hülyeség. Nyilvánosak az önkormányzatok számlaszámai. Fogod magad és elutalod. Ennyi.
2021. márc. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez kizárt hogy íg ylegyen.

Melyik város ez?


Éppen, hogy a legritkább megoldás a személyes pénztár.

Általában mindenkinek kiküldik a levéllel együtt a csekket is, aztán van aki postára elmegy vele, van aki utalja a rajta lévő számlaszámra.

2021. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem írnék inkább települést,amúgy község,márpedig így van régóta ,kiküldik a befizetni való egyenleget meg egy hivatkozási számot amivel a helyi takarékban készpénzzel kell fizetni.Sem csekket sem számlaszámot nem adnak meg amikor szóvátettem leráztak h ez így van és kész.Épp azért kérdezem hogy máshol is így megy-e ,mert valahol panaszt akarok tenni emiatt...
2021. márc. 12. 08:35
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Írj egy levelet az ÁNTSZ-nek vagy nem tudom melyik hivatal foglalkozik pillanatnyilag a pandémiával, hogy egy egész közösséget köteleztek a személyes kontaktusra mert valószínűleg nekik így könnyebb. Ha rosszakaratú lennék akkor azt mondanám hogy a helyi nagy embereknek valamelyikének részesedése van a helyi takarékszövetkezetbenn.

Pont most covid idején erre kötelezni embereket? És ha valaki a községből kiment Hamburgba dolgozni akkor ő utazzon haza mikor ezt kintről is pár kattintással, személyes kontaktus nélkül megteheti.

2021. márc. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Valami összefonódás biztosan van ,elvileg ez a módi sok sok éve,de engem csak most érint...
2021. márc. 12. 09:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, nem tudom szabályos-e? A helyi adókról rendelkező jogszabály adott feltételek fennállása esetén lehetővé teszi a helyben történő készpénzes megfizetést is, de a fordítottjáról nincs szó, hogy csak így megfizetővé lehet tenni. Bár, a jogszabályban tiltva sincs, illetve, nincsenek felsorolva megfizetési pénzügyi technikák.

Érzésre, nem helyénvaló.

A helyi önkormányzatok törvényességi felügyeletét a Kormányhivatalok végzik; ott tudsz érdeklődni, hogy ez szabályszerű-e? Kérdés, hogy mire jutsz velük.


De, segíthetsz magadon.


A Magyar Államkincstár évente frissítve közli a települések adónemeinek számlaszámait is.

[link]

↑ 1.) Rákattintasz a településnév kezdőbetűjére.

↑ 2.) A megjelenő listában rákattintasz a település nevére.

↑ 3.) Megjelennek a helyi adók, jobb szélen a hozzátartozó számlaszámok.


Pl. a nevem kezdőbetűjére kattintottam, majd egy felső sorban levő településre. Íme a 2021. január 1-i állapot képen: [link]

(Semmi közöm a településhez, de akár már januárban utalni tudtam volna például a lakás alapján megállapított kommunális adó akár első félévi esedékes részletét, akár a teljes évit. A részletekre kattintva még a szabályait is tudom.)


Ha kétségeim lennének a bankszámla érvényességével kapcsolatban, itt le tudom ellenőrizni: [link]

2021. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezen a vonalon fogok elindulni.
2021. márc. 12. 09:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ügyfélkapud, le tudod kérdezni az önkormányzati adófolyószámládat. Abban benne van a számlaszám, az esedékességek dátuma, az előírt fizetési kötelezettségek és a befizetések is (én pl. most néztem meg és a március 04-én csekken feladott kommunális adónk, ami márc.06-án legkésőbb az önkormányzat bankszámláján volt, még nincs felkönyvelve a folyószámlára)

Innen tudsz belépni: [link]

2021. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet. Ha te szabályosan elutalod nekik, akkor ha megfeszülnek sem tehetnek semmit sem ellene.
2021. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a kérdést miért írtad ki?


Kizárt, hogy így legyen.


Menetközben kiderült, hogy nem is az önkormányzat pénztárában kell befizetni, hanem a Takarékbankban.

Akkor viszont egyértelmű, hogy bankszámlára kell fizetni, aminek számlaszáma van. Tehát oda utalni is lehet.


A takarék pénztárosa nyilván gyorsan megtalálja, hogy a helyi önkormányzat melyik számlája melyik, így oda kerül a pénz, de bizony számlaszámra fizetsz be. Amit alapból neked kellene megadnod a befizetésnél.


Valaki írta, hogy a helyi takarékszövetkezetben részesedése van egy helyi "nagy embernek".

Nincs helyi takarékszövetkezet.

Másféle éve már egyesült az összes, ebből lett a Takarékbank Zrt.



A település nevét miért nem írtad le?

Konkrétumot nem akarsz, mert kitaláció a kérdés. De mi értelme van ennek?

2021. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!