Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtó/végrehajtó cégtől...

Behajtó/végrehajtó cégtől kaptam levelet, hogy 15 napon belül fizessem be a tartozásomat, de nincs pénzem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

És mire számíthatok? Nem kerültem még ilyen helyzetbe, de sajnos most nem tudom kiegyenlíteni az összeget (Diákhitel). Van részletfizetési opció? Vagy ilyenkor már nem?


Kérlek ne ítéljetek el, szeretném kiegyenlíteni, de most tényleg nem tudom. Köszönöm a segítséget előre is!



2021. márc. 15. 17:50
 1/7 Fsms ***** válasza:
100%
Hívd fel és állapodjatok meg részletfizetésben. A baj ott lesz, hogy a végrehajtás rá kerül a számládra, bármire ami a neveden van. Amit tudnak azt el fogják árverezni.
2021. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A számlámra tehet inkasszót, de nincs semmim, amit elárvezerhetne. Köszönöm szépen!
2021. márc. 15. 18:48
 3/7 Fsms ***** válasza:
Igen, gondoltam, hogy nincs sok minden a neveden. Viszont nem is tudsz venni a nevedre semmit a következő sok évben. Ez lesz a gond.
2021. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A behajtó cég még nem tesz inkasszót a számládra, azt csak a végrehajtó teheti.

Egyezkedj nyugodtan a részletfizetésről, így elkerülheted a végrehajtástés a további költségeket.

Végrehajtóval is egyezkedhetsz. Ha megállapodás születik, a végrejajtás szünetel.

2021. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Moratórium?
2021. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem jött levél, úgyhogy ezek szerint engem nem érint a moratórium. Az MKK Magyar Követeléskezelő Zrt. küldte. Elnézést a kérdésért, de ők behajtók vagy végrehajtók?
2021. márc. 15. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Az még behajtó, de a diákhitel adók módjára behajtható, szóval ebből nagyon gyorsan végrehajtás lehet ha úgy akarják.
2021. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!