Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki nem fizeti be a...

Ha valaki nem fizeti be a tartozását valahová és csak emelkedik az összeg, mi ennek a vége? Főbérlőként lehet belőle gondom?

Figyelt kérdés

Megtalálják a bankszámláját és lezárják vagy megvárják, amíg jó nagy kamat megy rá és utána?

Valakinek van tartozása és itt lakik ,ahol én, ugyanaz a cím, lakás. Nem hitel, hanem más tartozások, de van egy banki is.

Nem foglalkozott a befizetnivalóval és folyamatosan nő az összeg. Lehet belőle nekem bajom? A lakás albérlet, a cuccok benne mind az enyémek és az autó is az enyém. Lehet olyan, hogy az én nevemen lévő dolgot viszik el? Ez Ausztria, de hasonló lehet ,mint Magyarországon.


2021. márc. 19. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a saját tulajdonával felel, a tiéddel nyilván nem.
2021. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ez Ausztria, de hasonló lehet ,mint Magyarországon"


Ezt azért ne vedd biztosra. Ausztriában például nem évül a tartozás, nálunk igen. Már egy fontos különbség...

Miért is lenne hasonló a hátralék behajtatása?

2021. márc. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért az tuti hasonló, hogy a szomszéd tartozása miatt nem árverezik el a te házad.
2021. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így igaz.


"Valakinek van tartozása és itt lakik ,ahol én, ugyanaz a cím, lakás."

"A lakás albérlet, a cuccok benne mind az enyémek és az autó is az enyém."


Az autóval kapcsolatban van országos nyilvántartás. Ami nem adósé, azt nem foglalhatják le.

A többi ingósággal kapcsolatban nincs ilyen nyilvántartás. Adott esetben bizonyítani kéne, hogy tényleg nem az adósé. Mégis miként teszed meg, ha semmiféle számla, adásvételi szerződés nincs róla, ami ezt bizonyítaná?


A jogszabály azt írja le, ha az ingóságon lévő jelből, jellemzőből egyértelműen megállapítható, vagy egyébként más módon bizonyított, hogy nem az adós tulajdona, akkor nem foglalható le.

Egyéb jellemző lehet például: Női melltartónál logikus, hogy nem Kiss Pista adós tulajdona. Az aberrációkat nem ismeri a törvény. :)


Ha olyan vagyontárgyat foglal le a végrehajtó, ami nem az adós tulajdona (nem tudták bizonyítani), akkor a valódi tulajdonos igénypert indíthat a vagyontárgyért.


Magyarországon ez így működik. Mi a garancia arra, hogy Ausztriában is? Semmi...

2021. márc. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!