Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szó nélkül terhelték a számlám...

Szó nélkül terhelték a számlám. Fellebezhetek?

Figyelt kérdés
Marcius 13 hajnali 1kor leterheltek 71ezerrel a számlámat minden szó nélkül. Nincs tartozásom. Masik nap 14en a bank fiokomban volt a ertesites hogy behajto picsa terhelte le aki 6evvel ezelott a bkks buntetesem csinalta. Azt a tartozas teljesen kifizettem es papir is van rola. Ez a terhelés nem is jelenik meg a számla kivonatba és kijelzésbe. Csak azt látom - 69ezren van a számla. Se indok se kozlemény. A levelben meg csak a neve van. Se telefonszám. Se email vagy levelezési cím. Azota másfél hét eltelt de postán se jött semmi boritek a terhelesrol vagy tartozásrol. Kerdem én akkor most meglopott a nő? Azt mondta nekem tobb ember is hogy terhelés után 5 napja van arra hogy levélben ertesisen. Akkor most feljelenthetem mert leterhelte olyannal a bankszamlam amivel nem tartozok es nem is ertesitett? Be kellene a bankba menni hogy hamis terheles vagy mit tudok kezdeni?

2021. márc. 28. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Menj be a bankba, vagy hivd fel oket hogy az az osszeg micsoda. Ha ki van fizetve a tartozasod akkor eleg gyanus ez a terheles. Mindenkeppen menj utana a dolgoknak
2021. márc. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Rendorseg, feljelentés.
2021. márc. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Tehát inkasszó van a számládon? Mert erre csak a végrehajtó jogosult. Birósági végzes alapján megkereste a bankodat,ami elvégezte a számládon az inkaszó belállitását.

Biztosan nem büncselekmény áldozata vagy.

Ha nem kaptál levelet sehonnan, keresd fel a bakodat, ott kerdezd meg a végrehajtó elérhetőségét, aztán egyeztesd a továbbiakat a végrehajtóval!

2021. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Előbb értesítenek egy nappal hogy terhelik a számlámat nemde? de itt a terhelés után volt a bankon belül a leveles értesítés. amibe szó sincs arról mégis milyen inkaszó vagy miért. Nincsen tartozásom sehol semmilyen.

Hétfőn benézek a baknba ha tudok megkérdezni hogy mégis milyen terhelés ez mivel semmilyen tartozásom nincsen.

Legalább a számla kivonatba beleírhatnák hogy mégis micsoda. De az sok ember által mondottak alapján ez jogtalan terhelés volt.elvégre mindennemű hivatalos papír és értesítés nélkül csinálta. gondolom észrevette a nő hogy igen sokszor kapok utalásokat és ezért ráterhelt csak úgy.

2021. márc. 28. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy nem lehet terhelgetni, értsd már meg! A bank csakis Birósági határozat alapján csinálja, ő nem fogja vizsgálni van e tartozásod, és neki nem feladata téged értesiteni résztelesen arról hogy miért tett a számládra inkasszót.

Ez a végrehajtó feladata. Valószinűleg küldött neked levelet, amit vagy rossz cimre küldött, vagy jó cimre küldött csak te nem vetted át.

Ha valóban nincs tartozásod akkor mindenkepp beszélj a vhóval, mert ez esetben vissza fogod kapni a pénzedet.

2021. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2 hét eltelt. A postásunk általában bejön hozzánk ha van hivatalos irat. Ma családipótlék közben rákérdeztem. Semmilyen levél a nevemben nem jött a városba. Ő azt tudná És a rendszert is megnézte nekem.

Nem küldtek nekem levelet róla. A Banki értesítésben meg semmilyen elérhetőség nincs. Nem tudom elérni a végrehajtót sem a nőt hogy mégis mi ez. Két hét alatt semmi hivatalos papírt nem küldtek a végrehajtásról vagy a behajtásról.

2021. márc. 29. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Ird be a googliba a vhó nevét, biztos kidobja az elérhetőséget. Olyan nincs hogy elérhetetlen!

Attól hogy nem kaptál szerinted levelet, még létezik egy jogerős okirat ami alapján él az inkasszó.

Mindenképp keresned kell a vhót, tisztázni a kérdéseket.

2021. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!