Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik akkor, ha bezárják...

Mi történik akkor, ha bezárják a bankszámlám, de negatívban van az egyenleg?

Figyelt kérdés
2 éve Amerikában dolgoztam egy nyári táborban. Kaptunk egy emailt, miszerint március 31-én bezárják a számlát, utána nem lehet vele semmit se kezdeni. A maradék összeget, ami rajta volt, átutaltam a Revolut számlára, de utólag vettem észre, hogy az amerikai top-upos számla negatívba került az átutalási költségek miatt. Holnap ilyenkor már hivatalosan nem férek majd hozzá. Ilyenkor mit tudok tenni, ha negatívban van?

2021. márc. 30. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Be kell fizetned annyit a banknak, amennyi tartozásod van. Ha tartozás van a számlán, nem tudják lezárni. Szóval ha nem is férsz hozzá, utalni tudsz rá.
2021. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erről kapok értesítést vajon, hogy utalnom kell rá?
2021. márc. 30. 23:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Addig utald át az összeget amíg tudod.

Úgy értem, amíg nem zárják be, mert akkor ellenőrizni is tudod.


Nem tudom, hogy Amerikában hogy működik, de Magyarországon negatívban lévő számát nem szüntetnek meg.

Minden kapcsolódó szolgáltatást igen, de maga a számla vagy akár csak technikai számlaként megmaradt azért, hogy be lehessen rá fizetni vagy utalni rá a tartozást.

Miután nullás lett, aztán megszüntetik.


Amerikában ha nem így van, ha rögtön teljesen lezárják akkor viszont követeléskezelőnek adják el/át valószínűleg azonnal.


Olyan nagy összeg nem lehet ha csak az utalás díjával vagy mínuszban, még ma utald.


Amúgy ha azt írják, hogy március 31-én az jelentheti azt is, hogy március 31-én már nem fog működni, de azt is, hogy március 31-ig még igen és csak április 1-jétől nem.

Megfogalmazás és ottani jogszabályok kérdése, hogy melyiket jelenti.

2021. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!